Perfekcyjny mecz VfB Stuttgart. Bayern niepewny nawet wicemistrzostwa

Pasjonująco zapowiada się walka o wicemistrzostwo Niemiec. Swój mecz wygrał w sobotę Bayern Monachium, a parę godzin później w świetnym stylu odpowiedział VfB Stuttgart, pokonując Eintracht Frankfurt 3:0.

Tomasz Galiński
VfB Stuttgart pewnie ograł Eintracht Frankfurt PAP/EPA / Ronald Wittek / Na zdjęciu: VfB Stuttgart pewnie ograł Eintracht Frankfurt
VfB Stuttgart był zespołem zdecydowanie lepszym pod każdym względem. Tu nie było cienia wątpliwości, kto bardziej zasługuje na komplet punktów. Gospodarze chcieli odpowiedzieć na zwycięstwo Bayernu Monachium i zrobili to w najlepszy możliwy sposób.

Zaczęło się bardzo szybko, bo już w 11. minucie. Fatalnie zachowała się defensywa Eintrachtu Frankfurt przy próbie założenia pułapki ofsajdowej. Wykorzystał to Serhou Guirassy i w świetnym stylu wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem. Po sześciu minutach było już 2:0, bo kolejne błędy w obronie gości wykorzystał Deniz Undav.

Na tym koniec? Otóż nie. Bo skoro rywal prosi się o kolejne gole, to trzeba to wykorzystywać. Jamie Leweling dostał dobre prostopadłe podanie, uniknął spalonego na skutek jeszcze jednej pomyłki rywali i on też zrobił swoje, będąc sam przed bramkarzem.

Po przerwie działo się trochę mniej. Zawodnicy VfB delikatnie zdjęli nogę z gazu. Wprowadzili tzw. tryb ekonomiczny, ale rywal i tak nie był w stanie poważnie im zagrozić.

Bayern ma 63 punkty, VfB też 63. Walka o wicemistrzostwo Niemiec zapowiada się bardzo ciekawie w ostatnich kolejkach.

VfB Stuttgart - Eintracht Frankfurt 3:0 (3:0) 1:0 Serhou Guirassy 11' 2:0 Deniz Undav 17' 3:0 Jamie Leweling 37'