W Serie A jak w PKO Ekstraklasie. Cała czołówka pogubiła punkty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stefano Guidi / Na zdjęciu: mecz Inter Mediolan - AS Roma
Getty Images / Stefano Guidi / Na zdjęciu: mecz Inter Mediolan - AS Roma

Inter Mediolan poszedł śladem Milanu, Juventusu oraz Bologni. Także lider ligi włoskiej nie zwyciężył. Na własnym stadionie zremisował 2:2 z kandydatem do spadku Cagliari Calcio. Mateusz Wieteska zaliczył symboliczny występ.

Można odliczać dni do koronacji Interu Mediolan na mistrza Włoch. Tym bardziej, że nikt nie goni lidera. We wcześniejszych meczach kolejki remisowali wicelider AC Milan, trzeci w tabeli Juventus FC oraz czwarta Bologna FC. Wszystkie wspomniane kluby nie poradziły sobie z niżej notowanymi przeciwnikami. Po Nerazzurrich trudno było spodziewać się podobnego potknięcia, skoro grali na własnym stadionie z beniaminkiem Cagliari Calcio. I oni jednak nie zdobyli kompletu punktów.

Nerazzurri potrzebowali 12 minut na zdobycie prowadzenia 1:0. Gospodarze swobodnie wymienili podania, a piłka powędrowała od Matteo Darmiana, przez Alexisa Sancheza, do Marcusa Thurama. Francuzowi pozostało pokonać strzałem z bliska Simone Scuffeta. Od tego momentu Inter mógł pilnować wyniku.

Piłkarze z Cagliari próbowali jeszcze coś zdziałać i poprawić wynik. Do przerwy sprawdzili Yanna Sommera dwoma strzałami celnymi, ale Szwajcar był skoncentrowany w przeciwieństwie do poprzedniego, wygranego 2:1 meczu z Udinese Calcio. W nim popełnił kardynalny błąd.

Nadzieja gości na zapunktowanie odżyła w 65. minucie za sprawą gola na 1:1 Eldora Szomurodowa. Piłka trafiła do niego po zgraniu Zito Luvumbo i pokonał Yanna Sommera strzałem po ziemi z linii pola karnego. Yann Sommer stracił gola, co jest dobrą informacją dla goniących go w rankingu czystych kont Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Skorupskiego.

Za pierwszym razem remis był przez niespełna 10 minut. W 74. minucie Hakan Calhanoglu odzyskał prowadzenie dla Interu. Turek przymierzył z rzutu karnego w narożnik bramki, choć Simone Scuffet rzucił się w dobrym kierunku. I tym razem Inter nie potrafił jednak utrzymać przewagi. W 83. minucie Nicolas Viola trafił na 2:2 po przypadkowej asyście barkiem Gianluci Lapaduli. Było to już ostatnie trafienie do bramki w meczu.

W 88. minucie Mateusz Wieteska wszedł z ławki rezerwowych na boisko zamiast Pantelisa Hatzidiakosowi i zaliczył symboliczny występ w Mediolanie. Obrona, z Polakiem w szeregach, nie dała się zaskoczyć.

Inter Mediolan - Cagliari Calcio 2:2 (1:0) 1:0 - Marcus Thuram 12' 1:1 - Eldor Szomurodow 65' 2:1 - Hakan Calhanoglu (k.) 74' 2:2 - Nicolas Viola 83'

Inter: Yann Sommer - Yann Aurel Bisseck, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni (86' Tajon Buchanan) - Matteo Darmian (75' Denzel Dumfries), Nicolo Barella, Hakan Calhanoglu, Henrich Mchitarjan (64' Davide Frattesi), Federico Dimarco (76' Carlos Augusto) - Alexis Sanchez (75' Marko Arnautović), Marcus Thuram

Cagliari: Simone Scuffet - Alessandro Di Pardo (78' Gabriele Zappa), Yerry Mina, Pantelis Hatzidiakos (88' Mateusz Wieteska) - Tommaso Augello, Antoine Makoumbou, Ibrahim Sulemana, Adam Obert, Jakub Jankto (29' Matteo Prati) - Zito Luvumbo (78' Nicolas Viola), Eldor Szomurodow (78' Gianluca Lapadula)

Żółta kartka: Prati (Cagliari)

Sędzia: Francesco Fourneau