Co z Kiwiorem? Brytyjskie media pewne

Już w środę odbędą się dwa pozostałe mecze ćwierćfinałowe bieżącej kampanii Ligi Mistrzów. W jednym z nich Bayern Monachium podejmie Arsenal. Brytyjskie media są pewne, że Jakub Kiwior rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

Michał Mielnik
Jakub Kiwior Getty Images / Sebastian Frej/MB Media / Na zdjęciu: Jakub Kiwior
Za nami wiele emocji związanych z Ligą Mistrzów. We wtorek FC Barcelona przegrała 1:4 z Paris Saint-Germain, zaprzepaściła przewagę i odpadła z półfinałowej rywalizacji. Jeszcze więcej działo się w Dortmundzie, gdzie Borussia pokonała Atletico Madryt 4:2.

W środę może nas czekać niemniej emocji na boisku. O 21:00 na boisko wybiegną piłkarze Manchesteru City i Realu Madryt oraz Bayernu Monachium z Arsenalem. To właśnie w barwach angielskiej drużyny występuje polski stoper Jakub Kiwior. Czy Polak dostanie szansę gry od pierwszej minuty?

Zdaniem brytyjskich dziennikarzy - nie. Polak nie został przewidziany w składzie londyńskiego klubu w żadnych z trzech źródeł. Portal mirror.co.uk zaprezentował następującą "jedenastkę": Raya; White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu; Odegaard, Jorginho, Rice; Saka, Havertz, Martinelli.

Niemalże identyczną taktykę obrali przedstawiciele standard.co.uk. Jedyną zmianą w zestawieniu tego portalu jest zmiana na lewej obronie. Według dziennikarzy wystąpi Zinchenko, a nie Tomiyasu. Z kolei takiego samego zdania co portal mirror, jest strona poświęcona londyńskiemu klubowi paininthearsenal.com.

Skąd taka pewność w brytyjskich mediach? Duży wpływ na to miał ostatni występ 24-letniego Polaka. W pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Jakub Kiwior wyszedł w pierwszym składzie, ale kompletnie tego nie wykorzystał.

Polak został ściągnięty w przerwie meczu za swoją bardzo słabą grę. Kiwior otrzymał notę zaledwie 6.3 (startowa to 6). Konsekwencją tego był także brak udziału w weekendowym meczu ligowym przeciwko Aston Villi.

Wszystko jasne. Wiadomo, kto skomentuje finał Euro 2024 w TVP!