Bundesliga: Eintracht bliżej europejskich pucharów

W meczu drużyn walczących o awans do europejskich pucharów Eintracht Frankfurt nie dał szans FC Augsburg. Do przerwy to goście prowadzili, ale w drugiej połowie Eintracht odrobił straty i dobił rywali. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

Łukasz Witczyk
radość piłkarzy Eintrachtu Frankfurt Getty Images / Christian Kaspar-Bartke / Na zdjęciu: radość piłkarzy Eintrachtu Frankfurt
Eintracht Frankfurt i FC Augsburg sąsiadują ze sobą w tabeli Bundesligi i w końcówce sezonu mają mają o co walczyć. Eintracht wciąż liczy na zajęcie pozycji gwarantującej grę w kolejnej kampanii w europejskich pucharach. Z kolei Augsburgowi - w przypadku porażki - pozostawałaby już tylko rywalizacja o siódme miejsce w niemieckiej elicie.

Mecz lepiej rozpoczęli goście. W 13. minucie po dograniu Ermedina Demirovicia piłkę do bramki rywala wpakował Ruben Vargas. Więcej goli do przerwy nie padło, choć Eintracht próbował zniwelować stratę. Gospodarzom brakowało jednak skuteczności.

Po przerwie Eintracht rzucił się do odrabiania strat. Już w 55. minucie było 1:1, a to za sprawą Faresa Chaibiego, który wykorzystał asystę Erica Diny. To był dla gospodarzy sygnał do ataku i tak też się stało. Przyjezdni musieli skupić się na obronie remisu.

Ta sztuka jednak im się nie udała. Sześć minut później zespół z Frankfurtu już prowadził. Tym razem zespołowi Eintrachtu prowadzenie dał Hugo Ekitike. Goście nie zdołali odpowiedzieć nawet jednym celnym strzałem, a miejscowi nie zamierzali się zadowalać wynikiem 2:1.

W samej końcówce Eintracht dobił swojego przeciwnika. Wszystko za sprawą Omara Marmousha, któremu asystował Ellyes Skhiri.

Eintracht Frankfurt - FC Augsburg 3:1 (0:1)
0:1 - Ruben Vargas 13'
1:1 - Fares Chaibi 55'
2:1 - Hugo Ekitike 61
3:1 - Omar Marmoush 90+5'