Bundesliga: hat-trick Hacka nie pomógł Borussii. RB Lipsk uniknął wpadki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christian Verheyen / Na zdjęciu: Robin Hack
Getty Images / Christian Verheyen / Na zdjęciu: Robin Hack

Aż siedem goli padło w sobotnim spotkaniu Bundesligi pomiędzy TSG 1899 Hoffenheim i Borussią M'gladbach. Gościom nie pomógł hat-trick Robina Hacka. Wpadki w końcówce uniknął walczący o awans do Ligi Mistrzów RB Lipsk.

W sobotę najwięcej emocji było w starciu pomiędzy TSG 1899 Hoffenheim i Borussią M'gladbach. Spotkanie to rozstrzygnęło się dopiero po emocjonującej końcówce i padło w nim aż siedem goli. Strzelanie rozpoczął w 36. minucie Wout Weghorst, który dał prowadzenie miejscowym, ale już po chwili było 1:1 po trafieniu Robina Hacka.

W drugiej części gry zawodnicy obu drużyn byli jeszcze skuteczniejsi. W ciągu ośmiu minut kibice Wieśniaków dwukrotnie cieszyli się z goli. Najpierw trafił Grischa Promel, a następnie Ozan Kabak. Wtedy do roboty wziął się Hack, który skompletował hat-tricka i w 89. minucie doprowadził do wyrównania. Radość trwała jedna krótko, bo po kilkudziesięciu sekundach Anton Stach dał wygraną ekipie Hoffenheim.

W końcówce wpadki uniknął RB Lipsk, który był bliski straty punktów w meczu z 1.FC Heidenheim 1846. W 42. minucie gola dla ekipy spod znaku czerwonego byka strzelił Benjamin Sesko. W drugiej połowie wyrównał Nikola Dovedan, a w 85. minucie wygraną gościom zapewnił Lois Openda.

Triumf odniosła też ekipa VfL Wolfsburg, w której kwadrans rozegrał Jakub Kamiński. Wilki wygrały z VfL Bochum 1:0. Z kolei w meczu ligowych outsiderów SV Darmstadt 98 pokonał 1.FC Koeln 2:0.

Wyniki:

1.FC Koeln - SV Darmstadt 98 0:2 (0:0) 0:1 - Christoph Klarer 57' 0:2 - Oscar Vilhelmsson 90'

1. FC Heidenheim 1846 - RB Lipsk 1:2 (0:1) 0:1 - Benjamin Sesko 42' 1:1 - Nikola Dovedan 69' 1:2 - Lois Openda 85'

TSG 1899 Hoffenheim - Borussia M'gladbach 4:3 (1:1) 1:0 - Wout Weghorst 36' 1:1 - Robin Hack 39' 2:1 - Grischa Promel 58' 3:1 - Ozan Kabak 66' 3:2 - Robin Hack 78' 3:3 - Robin Hack 89' 4:3 - Anton Stach 90+1'

VfL Wolfsburg - VfL Bochum 1:0 (1:0) 1:0 - Jonas Wind 43'