Klub Jana Bednarka zatrzymany w The Championship

Southampton FC poniósł poważną stratę w walce o bezpośredni awans z The Championship do Premier League. W sobotę Święci walczyli o czwarte zwycięstwo z rzędu, ale pomimo prowadzenia, ponieśli porażkę 1:2 z Cardiff City.

Jan Bednarek (w środku) PAP/EPA / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Jan Bednarek (w środku)
Do zakończenia sezonu zasadniczego w The Championship pozostały trzy kolejki. Tym samym zespołom pozostaje coraz mniej czasu na zrealizowanie swoich celów. Southampton FC ma nawet szansę na wywalczenie bezpośredniego awansu do Premier League bez konieczności zagrania w barażach. Po czwarte zwycięstwo z rzędu drużyna Jana Bednarka wybrała się do Walii, gdzie czekało Cardiff City. Ten mecz przyniósł przykre hamowanie, ponieważ zespół Polaka poniósł porażkę 1:2 wskutek gola w doliczonym czasie i pomimo prowadzenia.

Huddersfield Town jest w strefie spadkowej The Championship. Drużyna Michała Helika gra o kompletnie inny cel niż na przykład zespół Jana Bednarka, a jest nim pozostanie na zapleczu angielskiej elity. W sobotę Huddersfield Town spotkało się ze Swansea City, które miało za sobą dwa zwycięstwa ze Stoke City oraz Rotherham United. Swansea City potwierdziło wysoką formę wynikiem 4:0, choć jeszcze w 73. minucie było bezbramkowo. Ekipa Michała Helika pękła w końcówce meczu.

Jednym z przeciwników Huddersfield Town w walce o utrzymanie jest Birmingham City, którego zawodnikiem jest Krystian Bielik. Ostatnie zwycięstwo z Coventry City pozwoliło zespołowi z Birmingham wydostać się o punkt ponad strefę spadkową. Konfrontacja z ostatnim w tabeli i pewnym spadku Rotherham United wyglądała na kolejną dogodną szansę do poprawienia sytuacji. Tym razem Birmingham City zgarnęło punkt za bezbramkowy remis, a Krystian Bielik rozegrał pełną partię w obronie.

Niepokonany od trzech kolejek Sunderland AFC spotkał się na własnym stadionie z Millwall FC. Klub Bartosza Białkowskiego miał za sobą dwa zwycięstwa w spotkaniach z Leicester City oraz Cardiff City. Tym samym wyglądało na to, że również piłkarze z The Den są w wysokiej formie. W rywalizacji z Sunderlandem nie zwyciężali jednak od 2004 roku, a dwa ostatnie spotkania tych klubów zakończyły się remisem. W sobotę nastąpiło przerwanie niekorzystnej serii, a Millwall FC wygrał 1:0 dzięki strzałowi Duncana Watmore'a w 71. minucie.