Bundesliga: Kosztowna wpadka VfB Stuttgart. Epizod Kownackiego

Werder Brema pokonał w meczu 30. kolejki Bundesligi ekipę VfB Stuttgart 2:1. Bohaterem gospodarzy był Marvin Ducksch, który strzelił oba gole. Krótki epizod zaliczył Dawid Kownacki.

Łukasz Witczyk
Dawid Kownacki (w zielonej koszulce) Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: Dawid Kownacki (w zielonej koszulce)
VfB Stuttgart zaliczył bolesną wpadkę podczas spotkania z Werderem Brema. Ekipa ze Stuttgartu walczy z Bayernem Monachium o tytuł wicemistrza kraju i po porażce w Bremie oddalił się od Bawarczyków na dystans trzech punktów.

Bohaterem Werderu był Marvin Ducksch, który w 28. minucie dał swojemu zespołowi prowadzenie. Zawodnik ten podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i nie dał żadnych szans bramkarzowi na interwencję. Do przerwy więcej goli nie padło.

Goście po zmianie stron chcieli zrobić wszystko, by odwrócić losy spotkania, lecz krótko po wznowieniu gry Werder zadał kolejny cios. Zrobił to znów Duksch, któremu asystował Romano Schmid. Po tym ciosie zespół ze Stuttgartu długo nie mógł się podnieść.

Przyjezdni zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 71. minucie gola strzelił Deniz Undav. To wszystko, na co tego dnia było stać ekipę VfB Stuttgart.

W zespole z Bremy w 83. minucie na boisku pojawił się Dawid Kownacki. Był to jego osiemnasty w tym sezonie występ w niemieckiej elicie. Polak wciąż czeka na pierwszego gola.

Werder Brema - VfB Stuttgart 2:1 (1:0) 1:0 - Marvin Ducksch (k.) 28' 2:0 - Marvin Ducksch 49' 2:1 - Deniz Undav 71'