Przełamanie Resovii. Jeszcze nie złożyła broni

Po czterech meczach bez zwycięstwa i trzech kolejnych porażkach Resovia odkuła się. Po zaskakującej wygranej 3:1 w Tychach pozostaje kandydatem do pozostania na następny sezon w Fortuna I lidze.

Radosław Adamski (z prawej) i Miki Villar WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Radosław Adamski (z prawej) i Miki Villar
Resovia pozostaje w strefie spadkowej, ale ma ponownie kontakt z zamykającą bezpieczny rejon w tabeli Polonii Warszawa. W pierwszej połowie drużyna z Rzeszowa prowadziła dzięki strzałowi Bartłomieja Eizencharta. Na tego gola GKS Tychy jeszcze odpowiedział, ale po przerwie do bramki trafiali już tylko rzeszowianie. Uderzenia Bartłomieja Wasiluka i Adriana Łyszczarza pozwoliły zwyciężyć 3:1.

GKS Tychy zimował jako mocny kandydat nawet do bezpośredniego awansu do PKO Ekstraklasy. Piłkarze Dariusza Banasika potykają się jednak w rundzie wiosennej i po niespodziewanej porażce 1:3 są na siódmej lokacie poza strefą barażową. GKS przegrał już po raz piąty w sezonie na własnym stadionie. Żaden pierwszoligowiec z górnej połowy tabeli nie przegrał tak wielu meczów jako gospodarz.

Odra zwyciężyła 3:0 w meczu z Chrobrym Głogów. Zapowiadał się on ciekawie ze względu na trenera Piotra Plewnię, który powrócił na stadion w Opolu, gdzie był zawodnikiem oraz trenerem Odry. Powrót kompletnie mu nie wyszedł, ponieważ spotkanie przebiegało na zasadach rewelacji rundy jesiennej.

W 21. minucie Odra miała pierwszą dużą szansę na zdobycie prowadzenia, ale Rafał Niziołek nie pokonał Damiana Węglarza strzałem z rzutu karnego. Skuteczność dopisała Jeanowi Francowi Sarmiento, który swoimi uderzeniami doprowadził do wyniku 2:0. W 71. minucie w punktowanie Chrobrego włączył się Borja Galan, okazał się skuteczniejszym egzekutorem rzutu karnego niż Rafał Niziołek, i ustalił wynik.