"To się nie dzieje". Bayer znów to zrobił

Bayer Leverkusen zapewnił sobie już mistrzostwo Niemiec, ale nie zamierza zwalniać tempa w Bundeslidze. W niedzielę zmierzył się na wyjeździe z Borussią Dortmund. Gdy zanosiło się na pierwszą w sezonie porażkę, goście znów pokazali charakter.

Rafał Smoliński
gol dla Bayeru i radość Xabiego Alonso Twitter / viaplaysportpl / Na zdjęciu: gol dla Bayeru i radość Xabiego Alonso
W sezonie 2023/2024 Bayer 04 Leverkusen nie może znaleźć pogromcy i często wychodzi z opresji obronną ręką. Niemiecki klub do końca walczy o korzystny rezultat. Tak było m.in. w dwumeczu Ligi Europy z Karabachem Agdam.

Podczas 30. kolejki Bundesligi o możliwościach Bayeru przekonała się Borussia Dortmund. Gdy w 81. minucie na 1:0 trafił Niclas Fuellkrug, wydawało się, że tym razem podopieczni Xabiego Alonso w końcu zejdą z boiska pokonani.

Ale piłkarze Bayeru znów pokazali wielką wolę walki. Do końca starali się o korzystny rezultat i zostali nagrodzeni. Bramka na wagę remisu padła... w 97. minucie!

Gol został zdobyty po rzucie różnym. Dośrodkował Florian Wirtz, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Josip Stanisić. Wypożyczony z Bayernu Monachium obrońca strzałem głową pokonał Gregora Kobela.

Po trafieniu Chorwata radość piłkarzy Bayeru była ogromna. Niesamowicie cieszył się także trener gości. "Mentalne potwory Xabiego Alonso znowu to zrobiły" - napisano na profilu Viaplay na platformie X.

- To się nie dzieje, a inaczej to się wydarzyło! - powiedział Mateusz Borek. Obaj komentatorzy stwierdzili, że kibice na Signal Iduna Park byli świadkami nieprawdopodobnych scen.

Ostatecznie Bayer zremisował w Dortmundzie 1:1 i tym samym jest niepokonany od 45 meczów we wszystkich rozgrywkach. Dzięki temu ekipa z Leverkusen ma w dorobku 80 punktów po 30 kolejkach i już od tygodnia jest mistrzem Niemiec. BVB zgromadziło 57 punktów i zajmuje obecnie piątą pozycję w tabeli Bundesligi.