Milik bohaterem, a tu takie słowa Arka po meczu

Arkadiusz Milik strzelił jedynego gola dla Juventusu w pucharowym starciu z Lazio Rzym. Polak zrobił to minutę po wejściu na boisko. I choć był bohaterem zespołu, to jego słowa zwracają uwagę na formę Starej Damy.

Łukasz Witczyk
Arkadiusz Milik Getty Images / Stefano Guidi / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Co prawda Juventus FC przegrał z Lazio Rzym 1:2, ale awansował do finału Pucharu Włoch dzięki zaliczce z pierwszego meczu. U siebie ekipa z Turynu wygrała 2:0. Gol strzelony przez Arkadiusza Milika w Rzymie wystarczył, by cieszyć się z dalszej gry w krajowym pucharze.

Tym samym Juventus zrealizował dwa cele: awansował do finału tych rozgrywek i zapewnił sobie grę w kolejnej edycji Superpucharu Włoch. Milik został okrzyknięty bohaterem i choć znów zaczął mecz jako rezerwowy, to zaliczył prawdziwe wejście smoka.

Polak wszedł z ławki i po minucie przebywania na boisku zdobył bramkę. Po meczu napastnik zaskoczył swoją wypowiedzią, ale jednocześnie zwrócił uwagę na formę, jaką prezentuje on i jego drużyna.

- Mecz szedł źle, cierpieliśmy w starciu z dobrą drużyną. Jesteśmy jednak szczęśliwi, że pokonaliśmy w dwumeczu Lazio i za kilka tygodni wrócimy do Rzymu, aby zagrać w finale Pucharu Włoch - powiedział Polak w rozmowie ze Sport Mediaset.

- Wiemy, że możemy i musimy spisywać się lepiej, ale jesteśmy szczęśliwy, że awansowaliśmy do finału. Kolejnym naszym celem było zakwalifikowanie się do Superpucharu Włoch - dodał.

Milik w ostatnich tygodniach leczył kontuzję i teraz powoli wraca do gry. - Wróciłem po kontuzji i mogłem zagrać kilka minut. Timothy Weah dał mi dobre podanie. To był najważniejszy mecz dla nas i mamy nadzieję, że sprawimy kibicom trochę radości - zakończył Milik.

Arkadiusz Milik bohaterem Juventusu. Wystarczyła mu minuta!