Paris Saint-Germain o krok od mistrzostwa Francji. Popis Ousmane'a Dembele

Trzeci mecz z rzędu Paris Saint-Germain zakończony wynikiem 4:1. W starciu z Lorient FC bardzo dobrze zagrał Kylian Mbappe, jednak jeszcze lepiej od niego zaprezentował się Ousmane Dembele.

Mecz Ligue 1: FC Lorient - Paris Saint-Germain PAP/EPA / Mohammed Badra / Mecz Ligue 1: FC Lorient - Paris Saint-Germain
Poprzedni tydzień był bardzo udany dla Paris Saint-Germain. Podopieczni Luisa Enrique odnieśli dwa zwycięstwa po 4:1 z markowymi przeciwnikami. PSG zdemolowało FC Barcelonę i Olympique Lyon. Pierwsza wygrana pozwoliła awansować do półfinału Ligi Mistrzów, w którym PSG zagra z Borussią Dortmund. Z kolei w weekend przybliżyło się do mistrzostwa Francji. "Pewniak" do wygrania Ligue 1 ma 14 punktów przewagi nad wiceliderem AS Monaco.

W środę przeciwnikiem przodownika tabeli było przedostatnie w stawce FC Lorient. Bilans gospodarzy w tym sezonie to sześć wygranych, osiem remisów i aż 16 porażek. Albo nagle przebudzą się, albo pożegnają się z francuską elitą. Akurat mecz z półfinalistą Ligi Mistrzów nie wyglądał na dogodną szansę na przełamanie serii meczów bez zwycięstwa.

W 12. minucie była szansa na gola i o dziwo mieli ją gospodarze. Wymiana podań pozwoliła wypracować pozycję do oddania uderzenia, jednak nerwy poniosły strzelca, którym był Ayman Kari. Nie trafił on w bramkę Gianluigiego Donnarummy swoim uderzeniem. Później była jeszcze okazja do zdobycia gola Tiemoue Bakayoko i tym razem świetnie interweniował reprezentant Włoch.

Nie zdobyli gola gospodarze, więc zrobili to goście. Będący w wysokiej formie Ousmane Dembele znalazł sposób na pokonanie Yvona Mvogo w 19. minucie. Piłkę dostarczył strzelcowi Senny Mayulu, a Ousmane Dembele doskonale wiedział, jak skutecznie zakończyć atak. Paryżanie wydawali się dopiero rozpędzać, tymczasem już zdobyli prowadzenie.

Piłkarze Lorient nie zdążyli pozbierać się po pierwszym straconym golu, a zrobiło się 2:0 dla przeciwnika. Paris Saint-Germain poszło za uderzeniem i podwoiło prowadzenie w 22. minucie. Kylian Mbappe pograł z Ousmanem Dembele, po czym pokonał swoim uderzeniem Yvona Mvogo.

Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało niespodzianki. Fakt, że gospodarze rozpoczęli mecz dość odważnie i mieli swoje szanse na pokonanie Gianluigiego Donnarummy, jednak nie wykorzystali ani jednej z nich. Kiedy PSG doszło do głosu, nie miało problemu z przekuciem przewagi w prowadzenie 2:0.

W 60. minucie została rozwiana resztka wątpliwości, czy komplet punktów pojedzie do Paryża. Także co do wyboru Ousmane'a Dembele na najważniejszego zawodnika meczu. Reprezentant Francji dołożył drugiego gola do asysty. Miał on banalne zadanie przy oddaniu strzału z bliska do odsłoniętej bramki. Asysta Nuno Mendesa została poprzedzona zwodem ośmieszającym rywala z Lorient.

Ambicja Lorient została nagrodzona dopiero w 73. minucie golem honorowym na 1:3. Przedostatnia siła Ligue 1 zdołała pozbawić czystego konta Gianluigiego Donnarummę. Dokonała tego strzałem niedawno wprowadzonego z ławki rezerwowych na boisko Mohameda Bamby.

W 90. minucie padła ostatnia bramka meczu, a PSG przypomniało, że jego ulubionym wynikiem stało się 4:1. Gospodarze odsłonili się, za co nadeszła kara, a nie pożytek. Kylian Mbappe dorzucił jeszcze jednego gola, którym potwierdził wyższość faworyta.

FC Lorient - Paris Saint-Germain 1:4 (0:2)
0:1 - Ousmane Dembele 17'
0:2 - Kylian Mbappe 22'
0:3 - Ousmane Dembele 60'
1:3 - Mohamed Bamba 73'
1:4 - Kylian Mbappe 90'

Lorient: Yvon Mvogo - Nathaniel Adjei, Julien Laporte, Isaak Toure - Gedeon Kalulu (79' Panos Katseris), Tiemoue Bakayoko, Imran Louza (68' Laurent Abergel), Darlin Yongwa (61' Benjamin Mendy) - Ayman Kari (61' Badredine Bouanani), Julien Ponceau - Eli Junior Kroupi (68' Mohamed Bamba)

PSG: Gianluigi Donnarumma - Yoram Zague, Lucas Hernandez (64' Nordi Mukiele), Milan Skriniar, Nuno Mendes (71' Ethan Mbappe) - Kang-in Lee (61' Manuel Ugarte), Senny Mayulu (61' Carlos Soler), Fabian Ruiz - Ousmane Dembele, Goncalo Ramos (61' Randal Kolo Muani), Kylian Mbappe

Żółte kartki: Bakayoko (Lorient) oraz Mendes (PSG)