Szaleństwo Mbappe. Totalnie ośmieszył rywala

Paris Saint-Germain pokonało w środowym meczu 30. kolejki Ligue 1 FC Lorient. Największą gwiazdą był Kylian Mbappe, który do dwóch bramek dołożył znakomitą asystę.

Seweryn Czernek
popis Kyliana Mbappe Twitter / Twitter/ELEVEN SPORTS PL / Na zdjęciu: popis Kyliana Mbappe
Rywalizacja w europejskich ligach piłkarskich wkroczyła w decydującą fazę. We francuskiej Ligue 1 do końca sezonu pozostały już tylko cztery kolejki. Na ten moment najbliżej trzeciego mistrzostwa Francji z rzędu są piłkarze Paris Saint-Germain.

Zawodnicy Luisa Enrique w środę wykonali kolejny krok w kierunku kolejnego triumfu. W ramach 30. kolejki PSG zmierzyło się na wyjeździe z walczącym o utrzymanie FC Lorient. Faworyci nie dali gospodarzom żadnych szans i cieszyli się z pewnego zwycięstwa 4:1. Ogromny wkład w ten wynik miał Kylian Mbappe.

Francuski napastnik popisał się dwoma trafieniami. Pierwszą bramkę strzelił w 22. minucie, podwyższając prowadzenie zespołu na 2:0. Gola, który ustawił wynik spotkania, zanotował z kolei w 90. minucie. Mbappe dodatkowo asystował przy jednej z dwóch bramek Ousmane Dembele, dając popis swoich możliwości.

W 60. minucie napastnik został zepchnięty przez Nathaniela Adjei do narożnika boiska. Francuz szybko uporał się jednak z obrońcą rywali, przebijając piłkę między jego nogami. Po chwili wyłapał w polu karnym Dembele, podał do niego, a pomocnik pewnie pokonał Yvona Mvogo. Mbappe po świetnej asyście padł na murawę i cieszył się z udziału w bramce na 3:0.

PSG po 30. kolejkach ma na koncie 69 punktów. To daje paryżanom 11 punktów przewagi nad drugim AS Monaco i 16 nad trzecim Stade Brestois 29. Radość w stolicy Francji mogła wybuchnąć już w środę. Wszystko zależało od wyniku spotkania Monaco z Lille OSC. Porażka pierwszej z drużyn oznaczałaby, że liderzy tabeli cieszyliby się z trzeciego z rzędu mistrzostwa kraju. Monaco wygrało jednak 1:0 i zachowało szanse na tytuł.

Toni Kroos zaskakująco o El Clasico. "Gdybyśmy zagrali dobrze..."

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy PSG wywalczy trzecie z rzędu mistrzostwo Francji?