Juventus poznał przeciwnika w finale Pucharu Włoch. Padł bajeczny gol [WIDEO]

Klub Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika zagra o trofeum z Atalantą BC. Zespół z Bergamo wyeliminował w półfinałowym dwumeczu ACF Fiorentinę. W rewanżu zwyciężył 4:1 dzięki dwóm bramkom w czasie doliczonym do pierwszej połowy.

Gianluca Scamacca w półfinale Pucharu Włoch Twitter / Polsat Sport / Gianluca Scamacca w półfinale Pucharu Włoch
Juventus FC czekał na wyłonienie finałowego przeciwnika od wtorku. Tego dnia Bianconeri rozstrzygnęli swój półfinałowy dwumecz z Lazio. Co prawda w rewanżu w Rzymie ponieśli porażkę 1:2, ale awansowali dzięki zaliczce 2:0 zdobytej w Turynie. Bohaterem Juventusu został Arkadiusz Milik, który zdobył bramkę Lazio krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Polak, z czterema golami na koncie, jest liderem klasyfikacji strzelców Pucharu Włoch.

Drugi półfinał zakończył się w Bergamo. Atalanta przystąpiła do niego po porażce 0:1 poniesionej z ACF Fiorentiną na Stadio Artemio Franchi. Tym samym podopieczni Gian Piero Gasperiniego musieli odwracać wynik w rewanżu. Stratę odrobili już w 8. minucie za sprawą płaskiego strzału Teuna Koopmeinersa.

Pozostałe gole padły już w drugiej połowie. Zanim to nastąpiło, Fiorentina straciła piłkarza z powodu czerwonej kartki dla Nikoli Milenkovicia w 53. minucie. Nie przeszkodziło to gościom być przez siedem minut wirtualnie w finale Pucharu Włoch. To za sprawą bramki na 1:1 Lucasa Martineza Quarty w 68. minucie. Argentyńczyk strzelił głową po wrzutce z rzutu wolnego.

Końcówka rewanżu należała do grających z przewagą zawodnika gospodarzy. Atalanta zdobyła fenomenalnego gola na 2:1 strzałem z przewrotki Gianluci Scamacci w 75. minucie. Na rozegranie dogrywki nie pozwoliła już w doliczonym czasie. Do wyniku 4:1 doprowadzili Ademola Lookman oraz Mario Pasalić na zakończenie szybkich ataków. W ten sposób Neroblu rzucą wyzwanie Juventusowi w ostatnim meczu rozgrywek.

Finał Pucharu Włoch zostanie rozegrany 15 maja. Formalnym gospodarzem będzie Atalanta.

Atalanta BC - ACF Fiorentina 4:1 (1:0)
1:0 - Teun Koopmeiners 8'
1:1 - Lucas Martinez Quarta 68'
2:1 - Gianluca Scamacca 75'
3:1 - Ademola Lookman 90'
4:1 - Mario Pasalić 90'

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Atalanta

Atalanta: Marco Carnesecchi - Berat Djimsiti, Isak Hien, Sead Kolasinac (70' Ademola Lookman) - Davide Zappacosta (74' Aleksiej Mirańczuk), Ederson (70' Mario Pasalić), Marten de Roon, Matteo Ruggeri - Teun Koopmeiners - Gianluca Scamacca, Charles De Ketelaere

Fiorentina: Pietro Terracciano - Dodo (83' Michael Kayode), Nikola Milenković, Luca Ranieri, Cristiano Biraghi - Giacomo Bonaventura, Rolando Mandragora (83' Pietro Comuzzo) - Nicolas Gonzlez, Lucas Beltran (60' Alfred Duncan), Christian Kouame (83' Jonathan Ikone) - Andrea Belotti (55' Lucas Martinez Quarta)

Żółte kartki: Kolasinac, Scamacca (Atalanta) oraz Mandragora, Dodo (Fiorentina)