Dramatyczne sceny w europejskich pucharach. Z tego powodu opóźniono mecz

Z kilkunastominutowym opóźnieniem rozpoczęła się druga połowa meczu Aston Villa - Olympiakos Pireus. Pilnej pomocy służb medycznych potrzebował jeden z kibiców, u którego doszło do zatrzymania akcji serca.

Szymon Michalski
komunikat na stadionie Villa Park w Birmingham Getty Images / Naomi Baker / komunikat na stadionie Villa Park w Birmingham
W czwartek 2 maja odbywały się pierwsze mecze półfinałowe Ligi Konferencji Europy. W jednej parze półfinałowej zmierzyły się ekipy Aston Villi i Olympiakosu Pireus. Spotkanie zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem Greków 4:2 (relacja dostępna jest pod TYM LINKIEM).

W pewnym momencie kwestie sportowe zeszły jednak na drugi plan. Gdy zawodnicy mieli wychodzić na drugą połowę, na trybunach rozgrywały się dramatyczne sceny. Pilnej pomocy potrzebował jeden z fanów, u którego doszło do zatrzymania akcji serca.

Przy kibicu błyskawicznie pojawiły się służby medyczne. Na telebimie i przez głośniki przekazano, by fani zasiadający na sektorze, na którym przeprowadzano reanimację, natychmiastowo opuścili swoje miejsca.

Reanimowany kibic po chwili został przetransportowany karetką do szpitala. Całą sytuacją przejęli się wszyscy zgromadzeni na trybunach. Ci okazali wsparcie, bijąc brawo i wznosząc okrzyki.

Po kilkunastu minutach zawodnicy wrócili na boisko i rozpoczęli drugą połowę. Ta nie układała się po myśli gospodarzy, którzy w rewanżu (czwartek 9 maja) mają do odrobienia dwie bramki.

Dodajmy, że w meczu w Birmingham udział wziął jeden reprezentant Polski. Mowa o Mattym Cashu. Defensor nie zaliczy jednak tego spotkania do udanych (więcej o tym przeczytasz TUTAJ).

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.