Stal Stalowa Wola coraz bliżej baraży o awans

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Artur Długosz / Na zdjęciu: piłkarze Stali Stalowa Wola
WP SportoweFakty / Artur Długosz / Na zdjęciu: piłkarze Stali Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola jest na czwartym miejscu w tabeli II ligi po zwycięstwie 3:1 ze Skrą Częstochowa. Pokonani pozostają niepewni pozostania na szczeblu centralnym na kolejny sezon.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszej połowie meczu na Podkarpaciu drużyny wymieniły się jednym mocnym ciosem. W 15. minucie Stal Stalowa Wola zdobyła prowadzenie strzałem Sebastiana Strózika. Pokonał on Jakuba Rajczykowskiego sytuacyjnym muśnięciem piłki po ogromnym błędzie w obronie Skry Częstochowa. W 43. minucie Maciej Mas uderzył na 1:1 z kilkunastu metrów i przy takim wyniku zespoły zeszły do szatni.

Stal musiała raz jeszcze zaatakować i zapewniła sobie zwycięstwo 3:1 w przedostatnim kwadransie meczu. W 65. minucie Kacper Chełmecki odzyskał prowadzenie, kończąc całą serię uderzeń, które odbiły się od słupka oraz poprzeczki. W 69. minucie Patryk Zaucha ustalił wynik strzałem na 3:1 po wtargnięcie w pole karne częstochowian.

Drużyna z Podkarpacia jest na czwartym miejscu w tabeli po meczu rozpoczynającym kolejkę. Stal przybliżyła się do barażów o awans do Fortuna I ligi. Na ten moment traci tylko dwa punkty do będącej na drugim miejscu premiowanym awansem Kotwicy Kołobrzeg. Z kolei Skra pozostaje zagrożona spadkiem, ponieważ jej przewaga nad otwierającym strefę spadkową GKS-em Jastrzębie wynosi trzy punkty.

Stal Stalowa Wola - Skra Częstochowa 3:1 (1:1) 1:0 - Damian Urban 14' 1:1 - Maciej Mas 41' 2:1 - Kacper Chełmecki 64' 3:1 - Patryk Zaucha 67'

Stal: Mikołaj Smyłek - Patryk Zaucha (85' Michał Mydlarz), Jakub Kowalski, Damian Oko (46' Jakub Banach), Łukasz Furtak, Damian Urban, Kacper Chełmecki (88' Maciej Wojtak), Łukasz Soszyński, Olivier Sukiennicki (85' Arkadiusz Ziarko), Adam Imiela (59' Jakub Górski), Sebastian Strózik

Skra: Jakub Rajczykowski - Mateusz Maćkowiak (59' Przemysław Sajdak), Oliwier Kucharczyk, Mateusz Bartosiak, Paweł Kucharczyk, Olivier Wypart, Fabian Grzelka (59' Jan Ciućka), Igor Ławrynowicz (72' Mateusz Winciersz), Mikołaj Łabojko (76' Paweł Kołodziejczyk), Tobiasz Kubik, Maciej Mas (72' Jakub Niedbała)

Żółte kartki: Oko, Sukiennicki (Stal) oraz Mas, Winciersz (Skra)

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Czytaj także: Wisła Kraków wzmacnia skrzydła. Doświadczony Albańczyk ma pomóc w awansie Czytaj także: Wisła zrezygnowała z piłkarza. Nie przeszedł testów medycznych

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.