Na czele bez zmian, cenne zwycięstwo Marwitu - relacja z 9 rundy Ekstraklasy futsalu

Po przerwie przeznaczonej na mecze reprezentacji Polski na parkiety powrócili przedstawiciele najwyższej futsalowej klasy rozgrywkowej. W 9. kolejce spotkań najciekawiej było w Pniewach, gdzie Akademia podejmowała katowicką FC Novę.

Damian Woźniak

Pierwsza połowa pojedynku w Pniewach należała do gospodarzy, którzy za sprawą trafień Wojciechowskiego i Łeszyka schodzili do szatni z dwubramkową przewagą. Druga część spotkania rozpoczęła się od szaleńczych ataków katowickiej drużyny, jednak dopiero w 29 minucie graczom FC Novy udało się pokonać świetnie dysponowanego bramkarza Akademii Neagu. Goście ruszyli za ciosem i na dwie minuty przed końcem meczu Halison doprowadził do wyrównania. Odpowiedź Akademii była jednak natychmiastowa. Grający trener gospodarzy Klaudiusz Hirsch dał swojemu zespołowi prowadzenie, a następnie Dariusz Pieczyński ustalił wynik spotkania na 4:2. Po tym meczu Akademia nadal zajmuje drugą pozycje w ligowej tabeli, FC Nova plasuje się oczko niżej.

Na fotelu lidera rozgrywek, po zwycięstwie nad Kupczykiem, nadal znajduje się Hurtap Łęczyca. Mecz w Krakowie rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy już w 2 minucie wyszli na prowadzenie, a następnie nastawili się na grę z kontry. W 13 minucie Kowalov wykorzystał błąd krakowskiej defensywy i doprowadził do remisu. Kolejne nieporozumienie w szeregach Kupczyka wykorzystał Daniel Krawczyk i to goście kończyli pierwszą część spotkania z jednobramkową przewagą. Ten sam zawodnik już w 16 sekundzie drugiej odsłony zapisał na swoim koncie kolejne trafienie. Kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył w 32 minucie Michał Słupek, jednak było to wszystko na co tego dnia było stać zespół z grodu Kraka. Trzecie trafienie Kowalczyka i gol Sobalczyka ustaliły rezultat na 5:2 dla Hurtapu. Krakowianie po piątej porażce z rzędu spadli na dziewiątą pozycję w tabeli.

Tuż za czołową trójką rozgrywek plasuje się zespół Pogoni 04. Tym razem szczecinianie pokonali w Tychach ostatnią drużynę rozgrywek GKS. Gospodarze jedynie w pierwszej połowie spotkania nawiązywali wyrównana walkę z ekipą Pogoni. W drugiej części meczu Lewandowski i Wiśniewski przypieczętowali zwycięstwo gości, którzy okazali się lepsi w stosunku 5:2.

Do niezwykle ważnego pojedynku dla układu sił w dolnej części tabeli doszło w Polkowicach. W potyczce beniaminków lepszym okazał się ten z Torunia. Mecz miał niezwykle wyrównany przebieg, a rezultat zmieniał się jak w kalejdoskopie. Po trafieniu Mikołajewicza w 27 minucie spotkania Marwit prowadził 2:1, chwilę później dzięki dwóm golom najlepszego zawodnika tego pojedynku Kamila Nowakowskiego gospodarze wygrywali 3:2. Do wyrównania doprowadził z przedłużonego rzutu karnego Sobański. Dwie minuty przed zakończeniem ten sam fragment gry wykorzystał Nowakowski i gospodarze znów byli na prowadzeniu. Kolejny remis to dzieło Sobańskiego. Gdy wydawało się, że już więcej goli w tym pojedynku nie padnie Nikola Morozov na 8 sekund przed końcem meczu zapewnił torunianom zwycięstwo i awans na ósmą lokatę w rozgrywkach. TPH spadł na przedostatnią pozycję.

Większych emocji nie oglądali kibice w Bielsku-Białej, gdzie trzeci z tegorocznych beniaminków łatwo rozprawił się z Grembachem Zgierz. W pierwszej połowie meczu zanotowano zaledwie jedno trafienie, po przerwie można było ich oglądać aż osiem. Gdy w 23 minucie Kaczmarek doprowadził do remisu wydawało się, że gospodarze mogą mieć kłopoty z dopisaniem kolejnych trzech punktów do swego dorobku. Pięć kolejnych goli było jednak autorstwa zawodników Rekordu, gościom w ostatniej minucie spotkania udało zdobyć ich zaledwie dwa. Największy udział w zwycięstwie 6:3 miał Pawełek, który dla gospodarzy zaliczył dwa trafienia.

Pojedynek pomiędzy Gwiazdą Ruda Śląska, a Clearexem Chorzów został przełożony na 23 grudnia.

Wyniki:

Akademia FC Pniewy - Nova Katowice 4:2 (Wojciechowski, Łeszyk, Hirsch, Pieczyński - Novotny, Halison)

Kupczyk Kraków - Hurtap Łęczyca 2:5 (Leśniak, Słupek - Krawczyk 3, Kowalov, Sobalczyk)

GKS Jachym Tychy - Pogoń 04 Szczecin 2:5 (Myszor, Wiewóra - Dewucki, Nudyk, Piasecki, Lewandowski, Wiśniewski)

TPH Polkowice - KS Marwit Toruń 4:5 (Nowakowski 3, Sundiejev - Sobański 2, Kieper, Mikołajewicz, Morozov)

Rekord Bielsko-Biała - Grembach Zgierz 6:3 (Pawełek 2, Budniak, Dura, Łysoń, Szymański -Kaczmarek, Kamiński, Skrydalewicz)