Bundesliga: Lehmann znów się nie popisał, wyjazdowy triumf Borussii

Pierwszy niedzielny mecz 16. kolejki niemieckiej Bundesligi, pomiędzy drużynami FSV Mainz i VfB Stuttgart, zakończył się remisem 1:1. Podopieczni Thomasa Tuchela zdołali doprowadzić do wyrównania już w doliczonym czasie gry, po rzucie karnym za bezmyślny faul Jensa Lehmanna. Trzy punkty zasiliły konto Borussii Dortmund, która na Volkswagenarena pokonała VfL Wolfsburg 3:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Niepokonany na własnym terenie FSV Mainz zmierzył się z VfB Stuttgart. Goście już w 11. minucie objęli prowadzenie po golu Pavla Pogrebnyaka. Rezultat 0:1 utrzymywał się do końcowych fragmentów spotkania, kiedy Jens Lehmann przed wprowadzeniem piłki do gry nadepnął na stopę Aristide Bance. Reprezentant Burkina Faso padł na murawę, a sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, pokazując czerwony kartonik byłemu golkiperowi Arsenalu Londyn. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Eugen Polanski. Bezmyślne zachowanie Lehmanna, w kontekście ostatniej krytyki pod adresem zarządu klubu, stawia go w bardzo trudnej sytuacji.

Interesującą konfrontację obejrzeli kibice w Wolfsburgu, gdzie mistrz Niemiec podejmował Borussię Dortmund. W 8. oraz 10. minucie dwa błyskawiczne ciosy wyprowadził Lucas Barrios. Jeszcze przed przerwą wynik na 3:0 podwyższył Patrick Owomoyela. Rozbite Wilki zdołały odpowiedzieć 10 minut po zmianie stron za sprawą trafienia Grafite. Wynik 1:3 do końca nie uległ już jednak zmianie i komplet punktów pojechał do Dortmundu. W zespole przyjezdnych pełne 90. minut rozegrał Jakub Błaszczykowski. Polak był bardzo aktywny, mając swój udział przy drugiej bramce dla podopiecznych Jurgena Kloppa, kiedy przeprowadził dynamiczny rajd na prawej flance.

FSV Mainz - VfB Stuttgart 1:1 (0:1)

0:1 - Pogrebnyak 11'

1:1 - Polanski (k.) 90'

VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund 1:3 (0:3)

0:1 - Barrios 8'

0:2 - Barrios 10'

0:3 - Owomoyela 36'

1:3 - Grafite 55'