Nova liderem, czarna seria Kupczyka - relacja z 10. rundy Ekstraklasy futsalu

10. runda Ekstraklasy futsalu przyniosła zmianę na pozycji lidera rozgrywek. Na czoło ligowej tabeli wysunęła się katowicka Nova, która w pojedynku na szczycie podejmowała Hurtap Łęczyca.

Damian Woźniak

Od początku meczu przewaga należała do gości, którzy dzięki trafieniom Douglasa i Korczyńskiego, a także świetnej dyspozycji strzegącego dostępu do bramki Nawrata schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Podrażnieni tym faktem gospodarze z impetem rozpoczęli drugą część pojedynku, jednak to goście w 23 minucie zdobyli kolejnego gola. Sygnał do odrabiania strat dał Pawłowski w 33 minucie doprowadzając do stanu 1:3. Hurtap grając z lotnym bramkarzem szybko jednak został skontrowany. Gawrylenko, a także po raz trzeci Douglas zdobyli kolejne dwa gole dla katowickiej drużyny. Milewski z przedłużonego rzutu karnego zdołał jeszcze podwyższyć skromną zdobyć gospodarzy, jednak ostatnie słowo w tym pojedynku należało do graczy Novej. Jankowski strzałem do pustej bramki ustalił wynik meczu na 5:2 dla katowiczan. Dzięki temu zwycięstwu Nova awansowała na czoło tabeli, Hurtap spadł natomiast na drugą pozycję.

Szansy na objęcie przodownictwa w rozgrywkach Ekstraklasy PLF nie wykorzystała Akademia FC Pniewy. W wyjazdowej konfrontacji z Pogonią 04 Szczecin "Akademicy" nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Od początku spotkanie przebiegało pod dyktando zawodników ze Szczecina, którzy pierwszą część meczu zakończyli z jednobramkową przewagą. Pierwszoplanową postacią tego pojedynku był Volodymr Nudyk, który w drugich 20 minutach najpierw zdobył bramkę na 2:0 dla gospodarzy, a następnie odpowiedział na trafienie Pieczyńskiego, ustalając tym samym końcowy wynik na 3:1 dla Pogoni. Akademia z dorobkiem 21 punktów, i zaledwie punktem straty do czołowej dwójki, zajmuje trzecie miejsce w tabeli, szczecinianie z dorobkiem 20 oczek plasują się pozycję niżej.

Szóstej porażki z rzędu doznali gracze Kupczyka Kraków. Tym razem skuteczniejsi od drużyny z grodu Kraka okazali się zawodnicy Rekordu Bielsko - Biała. Beniaminek kontrolował przebieg spotkania, kończąc pierwszą odsłonę meczu z przewagą dwóch bramek. W 28 minucie Tomasz Leśniak zdobył kontaktowego gola dla gospodarzy, jednak kolejne trzy trafienia były autorstwa graczy Rekordu. Leśniak w ostatniej minucie spotkania zdobył drugiego gola dla Kupczyka, jednak nie uchroniło to jego zespołu od porażki 2:5. Rekord umocnił się na piątej pozycji w ligowych rozgrywkach, Kupczyk spadł na dziesiąte miejsce.

Tuż za plecami Rekordu plasuje się Clearex Chorzów, który w ramach 10. kolejki podejmował zamykający ligową tabelę GKS Jachym Tychy. W pojedynku tym nie było widać różnicy miejsc dzielących oba zespoły. Zarówno chorzowianie jak i tyszanie mieli swoje okazje do zdobycia goli. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowało trafienie z 9 minuty Michała Słoniny.

W Toruniu Marwit nie zdołał podtrzymać dobrej passy z ostatnich meczów i uległ Gwieździe Ruda Śląska 1:2. Losy tego spotkania zostały rozstrzygnięte w pierwszej połowie meczu, w której padły wszystkie gole. Marwit za sprawą trafienia Mikołajewicza objął prowadzenie. Ficek i Miozga nie pozwolili jednak gospodarzom zbyt długo cieszyć się z prowadzenia. Gwiazda nadal zajmuje ósme miejsce w tabeli, "Marchewkowi" plasują się pozycję niżej.

W ostatnim meczu tej rundy Grembach podejmował TPH Polkowice. Zgierzanie od początku spotkania wyraźnie nadawali ton wydarzeniom na boisku, jednak w pierwszej odsłonie meczu tylko raz udało im się zaskoczyć bramkarza drużyny TPH. Po zmianie stron gospodarze jeszcze dwukrotnie trafili do siatki rywali. Honorowego gola dla polkowiczan zdobył Nowak.

Wyniki:

Hurtap Łęczyca - Nova Katowice 2:6 (Pawłowski, Milewski - Douglas, Korczyński, Gawrylenko, Janovsky)

Pogoń 04 Szczecin - Akademia FC Pniewy 3:1 (Nudyk 2, Lewandowski – Pieczyński)

Kupczyk Kraków - Rekord Bielsko-Biała 2:5 (Leśniak 2 - Mentel, Polasek, Szymański, Pawełek, Machura)

Clearex Chorzów - GKS Jachym Tychy 1:0 (Słonina)

Marwit Toruń - Gwiazda Ruda Śląska 1:2 (Mikołajewicz – Ficek, Miozga)

Grembach Zgierz TPH Polkowice 3:1 (Olejniczak, Hyży, Marciniak - Nowak)