Eredivisie: Ajax bliżej Ligi Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Po raz ostatni w holenderskiej ekstraklasie rozgrywane są baraże o udział w Lidze Mistrzów. Od następnego sezonu do tych rozgrywek automatycznie będzie awansowała drużyna, która na mecie sezonu zajmie drugie miejsce. Zanim jednak nastąpi kolejny sezon, drużyny muszą po raz ostatni stoczyć bój o prawo gry najpierw w finale o miejsce premiowane startem w rozgrywkach LM. Po pierwszej serii gier bliżej gry o prawo startu w Champions League jest Twente Enschede i Ajax Amsterdam.

W tym artykule dowiesz się o:

Gospodarze przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem jednego z najlepszych zawodników w sezonie zasadniczym, Serba Miralema Sulejmaniego.

Mecz na Abe Lenstra nie należał do wielkich widowisk, mimo że naprzeciwko siebie wystąpiły dwie najbardziej ofensywne drużyny w Holandii (Ajax zdobył w 34 kolejkach aż 94 goli, podczas gdy Heerenveen "tylko” 88 - przyp. red.).

Gole padły w drugiej połowie, a jedno bramkową zaliczką przed rewanżem na AmsterdamArena mogą cieszyć się zawodnicy Ajaxu. Najpierw prowadzenie gościom zapewnił Luis Suárez, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy Robem van Dijkiem. Radość gości z prowadzenia nie trwała dlugo - w 70. minucie do remisu doprowadził Gerald Sibon. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do stołecznej jedenastki, a konkretnie do żegnającego się z Amsterdamem Johnny'ego Heitingi (od nowego sezonu będzie grał w barwach Atletico Madryt - przyp. red.)

Ajax wygrał w Heerenveen i jedną nogą jest w wielkim finale o prawo gry w Lidze Mistrzów, gdzie jego rywalem najpewniej będzie Twente Enschede, które w pierwszym meczu wygrało z NAC Bredą 3:0.

SC Heerenveen - Ajax Amsterdam 1:2 (0:0)

0:1 - Suarez 61'

1:1 - Sibon 70'

1:2 - Heitinga 76'