Kolejny brutalny faul kata Marcina Wasilewskiego (video)

Axel Witsel, człowiek który 30 sierpnia 2009 roku brutalnie sfaulował Marcina Wasilewskiego znów dał o sobie znać. Tym razem w podobny sposób zaatakował on innego piłkarza Anderlechtu Bruksela, Rolanda Juhasza. Za to przewinienie został on ukarany czerwoną kartką.

Artur Długosz

W niedzielnym spotkaniu Standard Liege, w którym gra Axel Witsel przegrał na własnym boisku z Anderlechtem Bruksela aż 0:4. Witsel czerwonym kartonikiem ukarany został w 43. minucie pojedynku. Wtedy to goście prowadzili już 1:0.

W pojedynku tych obu drużyn, który rozgrywany był 30 sierpnia 2009 roku Witsel złamał nogę Marcinowi Wasilewskiemu. Tym razem faulowany Roland Juhasz miał więcej szczęścia i po kilku minutach powrócił do gry.

Za faul na reprezentancie Polski Witsel początkowo został ukarany zakazem gry w jedenastu spotkaniach, lecz później karę skrócono mu jedynie do ośmiu meczów. Dodatkowo musiał on zapłacić symboliczną sumę pieniężną. Jaka kara spotka go teraz?

Standard Liege - Anderlecht Bruksela 0:4 (0:1)
0:1 - Legear 8'
0:2 - Lukaku 52'
0:3 - Traore (sam.) 81'
0:4 - Mangaba (sam.) 83'