Copa del Rey: Stolica gra dalej

Atletico Madryt i Getafe awansowały do półfinałów Copa del Rey. Dwie drużyny ze stolicy z problemami pozostawiły w pokonanym polu odpowiednio Celtę Vigo oraz Mallorkę. Drugoligowcy przegrali 0:1, natomiast Balearczycy wygrali swoje spotkanie, ale przewaga z pierwszego meczu uratowała zawodników Azulones. W środę w półfinałach znalazły się również drużyny Sevilli i Racingu Santander.

W tym artykule dowiesz się o:

Jedyny drugoligowiec w ćwierćfinałach Copa del Rey musiał pogodzić się z odpadnięciem z tej fazy rozgrywek. Celta Vigo przegrała u siebie z Atletico Madryt po jedynej bramce Diego Forlana. Los Rojiblancos mieli więcej okazji, jednak również gospodarze byli blisko wyrównania, które doprowadziłoby do dogrywki. Joselu po strzale głową trafił jedynie w słupek.

Aż dwóch bramek potrzebowała Mallorca, która na wyjeździe grała z Getafe. Balearczycy tylko w połowie wykonali swój plan i wygrali na El Colliseum 1:0 po trafieniu Aritza Aduriza. Napastnik gości powinien już po pierwszej połowie mieć dublet, ale jego uderzenie z rzutu karnego wybronił Oscar Ustari. W drugiej części gry nic się nie zmieniło, dzięki czemu ekipa z przedmieść Madrytu po raz 3 awansowała do półfinału tych rozgrywek.

Getafe - Real Mallorca 0:1 (0:1)

0:1 - Aduriz 45'

Pierwszy mecz: 2:1

Awans: Getafe

Celta Vigo - Atletico Madryt 0:1 (0:1)

0:1 - Forlan 26'

Pierwszy mecz: 1:1

Awans: Atletico