Copa del Rey: Sevilla poczyniła pierwszy krok do finału

Sevilla i Getafe w roku 2007 spotkały się w finale Copa del Rey. Wtedy po bramce Frederica Kanoute wygrali Andaluzyjczycy. W trwającej edycji obie drużyny muszą toczyć bój w półfinale i wydaje się, że ponownie zwycięską stroną będą Andaluzyjczycy. W pierwszym meczu gospodarze pokonali ekipę z przedmieść Madrytu 2:0 po trafieniu Luisa Fabiano i samobójczym golu Mario. Rewanż odbędzie się już w przyszłym tygodniu.

W tym artykule dowiesz się o:

Obie drużyny nie odstawiają rozgrywek o Puchar Hiszpanii na drugi plan i w środę mogliśmy zobaczyć najsilniejsze jedenastki. Już w pierwszej połowie lepiej prezentowali się miejscowi, ale bramka padła dopiero tuż przed przerwą. Po wrzutce Adriano głową do siatki trafił Luis Fabiano.

Druga część gry nie mogła zachwycić kibiców zgromadzonych na Estadio Sanchez Pizjuan. Goście skupili się na bronieniu jednobramkowej straty, jednak ponownie w końcówce golkiper musiał wyjmować piłkę z siatki. Tym razem samobójcze trafienie zaliczył Mario.

Sevilla - Getafe 2:0 (1:0)

1:0 - Fabiano 45'

2:0 - Mario (sam.) 80'

W czwartek o 22:00 odbędzie się drugi półfinałowy mecz Copa del Rey, w którym Atletico Madryt podejmie na Vicente Calderon Racing Santander.