Ligue 1: Zwycięstwa faworytów, hattricki Nianga i Bastosa

Olympique Lyon po 25. kolejce umocnił się w czołówce tabeli, w niedzielę podopieczni Claude Puela rozgromili FC Sochaux. Trzy punkty dopisali do swojego dorobku także piłkarze Olympique Marsylia oraz Lille OSC.

Piotr Robaczyński

Piłkarze Lille OSC wykorzystali potknięcie wicelidera (Montpellier w sobotę przegrało z St Etienne) i obecnie tracą już tylko jeden punkt do beniaminka. Podopieczni Rudi'ego Garcii pokonali na wyjeździe z Rennes 2:1. Na Stade de la Route de Lorient kibice byli świadkami wyjątkowo wyrównanego pojedynku i wydawało się, że mecz zakończy się sprawiedliwym podziałem punktów. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego szalę zwycięstwa na stronę gości zdołał jednak przechylić rezerwowy Pierre Emerick Aubameyang. W barwach Lille od 38. minuty na boisku przebywał Ludovic Obraniak, reprezentant Polski zmienił kontuzjowanego Gervinho.

Brazylijczyk Michel Bastos poprowadził Olympique Lyon do zwycięstwa w wyjazdowym meczu z FC Sochaux. 26-letni pomocnik zapewnił drużynie Les Gones prowadzenie już w 5. minucie, a po dwudziestu minutach dołożył kolejne dwa trafienia i losy spotkania były już praktycznie rozstrzygnięte. Goście byli zdecydowanym faworytem i odnieśli zasłużone zwycięstwo, wynik na 4:0 w końcówce ustalił Lisandro Lopez. Podopieczni Claude Puela kilka dni wcześniej ograli Real Madryt i w niedzielę potwierdzili, że są obecnie w wysokiej formie.

Również na Stade Velodrome fani oglądali popisowy występ jednego zawodnika. Olympique Marsylia podejmował u siebie AS Nancy, gospodarze nie zawiedli i wygrali 3:1. Gennaro Bracigliano trzykrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki po strzałach Mamadou Nianga. Doświadczony napastnik od początku rozgrywek jest w znakomitej dyspozycji. W 20 meczach strzelił aż 14 goli i zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Ligue 1.