Nowy nabytek KSZO juz strzela

Piłkarze beniaminka I ligi - ekipa KSZO Ostrowiec Św. - pokonała w meczu kontrolnym Siarkę Tarnobrzeg. Dla ostrowczan był to przedostatni sprawdzian przed rozpoczynającą się rundą rewanżową sezonu 2009/2010 zaplecza Ekstraklasy.

Anna Soboń
Anna Soboń

W 13. minucie wynik spotkania bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego otworzył Jarosław Białek, który wzmocnił zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego w przerwie między rundami. W drugiej połowie szkoleniowiec KSZO - Czesław Jakołcewicz - zmienił aż dziesięciu zawodników, chcąc, aby cała drużyna miała okazję pokazać się z jak najlepszej strony. W 52. minucie uderzeniami na raty bramkarza Siarki Tarnobrzeg pokonał Tomasz Żelazowski, natomiast wynik meczu w 77. minucie na 3:0 dla KSZO ustalił strzałem głową po dograniu z rzutu rożnego Tomasza Persony - Marcin Folc.

- Dzisiaj zagrał cały zespół, który podzieliłem na dwie połowy. Jestem zadowolony z wybiegania meczu, choć widać było jeszcze sporo błędów, ale one jeszcze muszą być. Po to będziemy trenować, aby te mankamenty wyeliminować. Ogólnie jestem zadowolony z podejścia zawodników do meczu - powiedział trener KSZO, Czesław Jakołcewicz.

KSZO Ostrowiec Św. - Siarka Tarnobrzeg 3:0 (1:0)

1:0 - Białek 13'
2:0 - Żelazowski 52'
3:0 - Folc 77'

Skład KSZO: Wróbel (46' Dymanowski) - Dziewulski (46' Szymoniak), Kardas (46' Dybiec), Ciesielski, Matuszczyk (46' Kajca), Frańczak (46' Kapsa), Wieczorek (46' Skórnicki), Białek (46' Sobczyński), Cieciura (46' Persona), Kanarski (46' Folc), Cieśliński (46' Żelazowski).