Bartosz Tarachulski bohaterem derbów Rodosu

W poniedziałek w Grecji zakończyła się 23. kolejka miejscowej Beta Ethniki. W tej serii spotkań doszło do derbów na wyspie Rodos. Jednym z bohaterów tego prestiżowego pojedynku został napastnik Bartosz Tarachulski.

Wojciech Święch

Jego klub, GS Diagoras zmierzył się z lokalnym rywalem - AS Rodos. Nasz rodak wybiegł na murawę w podstawowym składzie gości i zagrał cały mecz. W 16. minucie derbów akcję na lewym skrzydle przeprowadził Panagiotis Spartalis. Defensor podał następnie do Bartosza Tarachulskiego, który umieścił futbolówkę w siatce. Było to piąte trafienie polskiego zawodnika w aktualnym sezonie ligowym.

W 29. minucie Polak ponownie próbował zaskoczyć golkipera AS Rodos, ale jego uderzenie było minimalnie niecelne. Tuż przed przerwą na 2:0 dla GS Diagoras podwyższył Spartalis.

Po zmianie stron kibice nie zobaczyli już więcej bramek. W 60. minucie były piłkarz Polonii Warszawa mógł powiększyć swój dorobek strzelecki. Wówczas z rzutu wolnego zacentrował Giannis Christou. Do futbolówki najwyżej wyskoczył Tarachulski, lecz jego uderzeniu głową nie było precyzyjne.

Zespół GS Diagoras Rodos zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Beta Ethniki i ma realne szanse na udział w fazie play off, której stawką będzie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Helladzie.

AS Rodos - GS Diagoras Rodos 0:2 (0:2)
0:1 - Tarachulski 16'
0:2 - Spartalis 45'

Czerwone kartki: Kallimanis 19', Danas 45' (AS Rodos).