Premier League: Liverpool dobił "czerwoną latarnię"

W ostatnim meczu 30. kolejki Premier League Liverpool wygrał z Portsmouth 4:1. Dwie bramki dla The Reds zdobył Fernando Torres. Po tym zwycięstwie awansował na piąte miejsce w tabeli.

Bartosz Zimkowski

Między 26., a 32. minutą padły trzy bramki dla Liverpoolu. To wtedy podopieczni Rafaela Beniteza zapewnili sobie zwycięstwo. Najpierw Fernando Torres wykorzystał podanie Stevena Gerrarda.

Po chwili Ryan Babel umieścił futbolówkę w siatce, a po kolejnych czterech minutach Alberto Aquilani zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach The Reds. Po takich trzech ciosach The Pompey nie byli w stanie się podnieść. Tymczasem szalał Torres, ale w pierwszej połowie trafił futbolówką jeszcze w słupek.

W drugiej połowie Hiszpan dopiął swego. Strzelił swoją 15. bramkę w Premier League w tym sezonie. Portsmouth było stać jedynie na honorowe trafienie autorstwa Nadira Belhadjego. Liverpool awansował na piąte miejsce i traci do czwartego Tottenhamu Hotspur dwa punkty. Portsmouth nadal jest ostatnie.

Liverpool - Portsmouth 4:1 (3:0)
1:0 - Torres 26'
2:0 - Babel 28'
3:0 - Aquilani 32'
4:0 - Torres 77'
4:1 - Belhadj 88'

Liverpool: Reina - Johnson (70' Kelly), Carragher, Agger, Insua, Mascherano, Aquilani, Rodriguez, Gerrard, (74' Benayoun), Babel, Torres, (80' Ngog).

Portsmouth: Ashdown - Finnan, Wilson, Rocha, Hreidarsson (76' Owusu-Abeyie), Diop (64' Mokoena), Brown, O'Hara (85' Webber), Dindane, Belhadj, Piquionne.

Żółte kartki: Dindane, Mokoena (Portsmouth).