Koniec marzeń o mistrzostwach Europy U-17 dla biało-czerwonych

Drugi mecz w ramach grupy 4. w eliminacjach do mistrzostw Europy U-17 ma za sobą reprezentacja Polski. Podopieczni Władysława Żmudy przegrali w środę z Belgią 0:2, a w piątkowy wieczór ulegli gospodarzom turnieju, Irlandii Północnej 0:1. Przez większą część spotkania przewaga należała do kadry Polski, ale szczęście i skuteczność były w tym dniu po stronie gospodarzy.

Maciej Krzyśków

Po dwóch spotkaniach w grupie 4, reprezentacja Polski U-17 z zerowym dorobkiem zajmuje ostatnie miejsce. Nic jednak nie wskazywało na to, że to kadra dowodzona przez Żmudę zejdzie pokonana w piątkowy wieczór na stadionie Oval w Belfaście. Na bramkę Gareth Deane'a biało-czerwoni strzelali aż trzynastokrotnie, ale za każdym razem na posterunku był bramkarz grający na co dzień w Hillsborough Boys.

Uderzenia z dystansu Macieja Stróżaka i Szymona Drewniaka lądowały najczęściej w rękawicach Deane'a. W drugiej połowie mecz się zdecydowanie wyrównał i to zawodnicy Irlandii Północnej byli o wiele częściej w posiadaniu piłki niż Polacy. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania (grano w systemie 2x40 minut - przyp. red.) Matthew Ball strzałem w prawy dolny róg zaskoczył Michała Szromnika. W samej końcówce do wyrównania mógł doprowadzić rezerwowy Kaceper Przybyłko, ale zdecydowanie najlepszy w przekroju całego spotkania w drużynie gospodarzy Deane także i tym razem nie dał się zaskoczyć.

Reprezentacja Polski w poniedziałek rozegra pożegnalne spotkanie w turnieju z Hiszpanią. Będzie to mecz pożegnalny dla kadry Polski z eliminacjami do mistrzostw Europy 2010.