Polacy w lidze greckiej: Roger i Żewłakow na boisku, Sznaucner wyłączony z gry

W Grecji rozpoczęła się runda play-off miejscowej ekstraklasy piłkarskiej. W tej fazie rozgrywek cztery zespoły - Olympiakos Pireus, PAOK Saloniki, AEK Ateny oraz Aris Saloniki - walczą o wicemistrzostwo kraju i prawo gry w kwalifikacjach do Champions League.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - były pomocnik Legii Warszawa rozpoczął pojedynek z PAOK-em Saloniki na ławce rezerwowych. Wybiegł on na murawę w 88. minucie za Sanela Jahicia. Stołeczny klub przed własną publicznością wywalczył bezbramkowy remis.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - piłkarz nie znalazł się w kadrze na mecz z AEK-iem Saloniki (0:0). Pod koniec marca były obrońca GKS-u Katowice nadwyrężył więzadło w kolanie. Polak miał być gotowy do gry na spotkania w fazie play-off. Jednak teraz okazało się, że uraz naszego rodaka jest poważniejszy niż się pierwotnie spodziewano. Sznaucner będzie musiał odpocząć od futbolu jeszcze przynajmniej przez tydzień. Oznacza to, że defensor może nie zagrać w trzech pierwszych kolejkach play-off.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - polski defensor zagrał w całym wyjazdowym meczu przeciwko Arisowi Saloniki. Były zawodnik Polonii Warszawa w 85. minucie został ukarany żółtą kartką. W środę wystąpił on na środku obrony, a jego klub na boisku rywala poniósł porażkę w stosunku 0:2.