Pokonaliśmy jedną z najlepszych drużyn w lidze - wypowiedzi trenerów po meczu Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok

<i>- Pierwsze minuty były dla nas nerwowe. Nasi przeciwnicy mieli kilka okazji ze stałych fragmentów gry. Graliśmy z dużą intensywnością oraz siłą i pokonaliśmy dzisiaj jedną z najlepszych drużyn w lidze</i> - mówił na pomeczowej konferencji szkoleniowiec Polonii, Jose Maria Bakero. Jego zespół po zaciętym boju pokonał Jagiellonię 2:0.

Michał Probierz (trener Jagiellonii Białystok): Od początku potrafiliśmy utrzymać się przy piłce mimo trudnego boiska, zdołaliśmy stworzyć sobie kilka sytuacji, które wybronił Gliwa. Później przy stałym fragmencie gry popełniliśmy błąd w ustawieniu i straciliśmy bramkę. Na pewno ci zawodnicy, którzy dzisiaj weszli, mieli spory problem z udźwignięciem ciężaru gry, a dodatkowo boisko z pewnością nie ułatwiało nam gry kombinacyjnej. Postawiliśmy potem wszystko na jedną kartę i straciliśmy drugiego gola, znów po stałym fragmencie. To na pewno w jakiś sposób zdecydowało wyniku. Po ostatnich meczach mieliśmy kilka urazów w zespole i nie chcieliśmy ryzykować przed arcyważnymi spotkaniami. Kluczowym jest półfinał Pucharu Polski, który rozegramy z Lechią Gdańsk we wtorek.

José Maria Bakero (trener Polonii Warszawa): Pierwsze minuty były dla nas nerwowe. Nasi przeciwnicy mieli kilka okazji ze stałych fragmentów gry. Graliśmy z dużą intensywnością oraz siłą i pokonaliśmy jedną z najlepszych drużyn w lidze. Ważne dla mnie jest to, że zagraliśmy z wielką determinacją i wykorzystaliśmy sytuacje, które mieliśmy.