Lech bliżej mistrzostwa Polski (wynik)

W meczu 29. kolejki Ruch Chorzów przegrał z Lechem Poznań 1:2. Goście dzięki trafieniu w ostatniej minucie oraz podziałowi punktów w Krakowie mają ogromne szanse na zdobycie mistrzostwa Polski.

Adrian Dudkiewicz

Lech na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek ma punkt przewagi nad Wisłą Kraków, która w dramatycznych okolicznościach zremisowała w derbach Krakowa z Cracovią. Samobójczą bramkę dla Cracovii w ostatniej minucie spotkania strzelił Mariusz Jop.

W ostatniej kolejce zarówno Lech, jak i Wisła zagrają przed własną publicznością. Kolejorz podejmuje Zagłębie Lubin, a Biała Gwiazda Odrę Wodzisław. Zwycięstwo Lecha zapewni mu po siedemnastu latach tytuł mistrza Polski.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:2 (0:0)
1:0 - Pulkowski 46'
1:1 - Lewandowski 69'
1:2 - Kriwiec 90+2'

Ruch: Pilarz - Nykiel, Grodzicki, Sadlok, Jakubowski, Grzyb, Baran, Straka, Pulkowski (76' Piech). Janoszka (85' Świerblewski), Sobiech.

Lech: Kotorowski - Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Gancarczyk, Peszko, Bandrowski (61' Wilk), Injac, Stilic (76' Mikołajczak) Kriwiec, Lewandowski.

Żółte kartki: Baran, Grodzicki, Nykiel (Ruch) oraz Bandrowski, Wilk, Kriwiec, Gancarczyk. (Lech).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).