U21: Gole Grosickiego i Kaszuby dały remis z Albanią

Remisem 2:2 zakończyło się środowe spotkanie towarzyskie młodzieżowej reprezentacji Polski z rówieśnikami z Albanii. Podopieczni Andrzeja Zamilskiego dwukrotnie obejmowali prowadzenie, by ostatecznie stracić je w doliczonym czasie gry po strzale rywali z rzutu karnego.

Maciej Kmita

Pierwszy raz prowadzenie Polsce dał Kamil Grosicki, który wykorzystał podanie Adriana Basty. Gospodarze wyrównali w 51. minucie gry po efektownym uderzeniu Bekima Bala. Drugą bramkę dla Biało-czerwonych zdobył w 83. minucie lider klasyfikacji strzelców Młodej Ekstraklasy, Jakub Kaszuba, który po indywidualnej akcji pokonał Sphetima Mockę. Polakom nie udało się jednak zwycięsko zakończyć spotkania. W doliczonym czasie gry Michała Gliwę strzałem z rzutu karnego do kapitulacji zmusił Odhise Roshi.

Obie drużyny mecz kończyły w osłabieniu po czerwonych kartkach dla strzelca drugiej bramki dla Albanii i Sabiena Lilaja oraz Mariusza Gancarczyka.

Albania - Polska 2:2 (0:1)
0:1 - Grosicki 23'
1:1 - Bala 51'
1:2 - Kaszuba 83'
2:2 - Roshi (k.) 90+3

Albania: Mocka - Hoxha, Semina, Peqin, Lilaj - Vucaj, Sykaj, Gava (69' Dosti), Cikalleshi - Roshi, Bala.

Polska: Sandomierski (46' Gliwa) - Burliga (14' Łoziński), Kierużel, Steinke (46' Późniak), Basta - Borysiuk (46' Walasek), Mąka (46' Lisiecki), Klich - Kaszuba, Grosicki, Banasiak.

Żółte kartki: Hoxha, Sykaj, Roshi (Albania) oraz Kierużel, Basta (Polska).

Czerwone kartki: Roshi, Lilaj (Albania) oraz Gancarczyk (Polska).