Górnik uświetnił jubileusz Silesii Lubomia

W pierwszym swoim letnim sparingu Górnik Zabrze rozbił Silesię Lubomia aż 8:1 (1:0, 3:0, 4:1). Spotkanie to było powiązane z obchodami 85-lecia klubu z III grupy katowickiej ligi okręgowej. Zabrzanie nie mieli dla jubilatów odrobiny litości i w trzech tercjach wpakowali piłkę do siatki lubomian aż ośmiokrotnie.

W tym artykule dowiesz się o:

Górnik pierwszy tego lata sparing zdał na silną "piątkę". Choć rywal nie był zbyt wymagający, to na pewno zwycięstwo różnicą siedmiu bramek budzi szacunek. Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami spotkanie to było rozgrywane formułą 3x30 minut, co wykorzystał trener Adam Nawałka wystawiając do gry trzy jedenastki. Po pierwszych trzydziestu minutach gry Górnik prowadził 1:0, a bramkę zdobył już w 4. minucie Mateusz Kantor.

Znacznie lepszą skuteczność zaprezentowała jedenastka, która wybiegała na boisko w drugiej tercji. Jej łupem padły aż trzy trafienia, a do siatki piłka wpadała po dwóch strzałach Daniela Sikorskiego i trafieniu Macieja Bębenka. W trzeciej tercji na boisko wybiegła jak się wydaje najsilniejsza jedenastka, jaką obecnie do dyspozycji ma szkoleniowiec Górnika. Po jej strzałach drużyna powiększyła zdobycz strzelecką o cztery trafienia, ale także Silesia pokusiła się o bramkę honorową.

Dla Górnika bramki zdobyli Marcin Wodecki, który trafił do siatki dwukrotnie, a także Adrian Świątek i Grzegorz Bonin. Honorowe trafienie dla lubomian zaliczył Kamil Szałkowski.

Po meczu trener Nawałka zachowuje umiarkowany optymizm. - Wynik spotkania na pewno cieszy, ale przed nami wciąż wiele pracy - powiedział trener beniaminka ekstraklasy. W niedzielę zabrzanie wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do Zakopanego. W jego trakcie rozegrają dwa kolejne mecze kontrolne. Najpierw, w środę zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz, a w przyszłą sobotę rywalem Górnika będzie beniaminek rozgrywek zaplecza ekstraklasy, LKS Nieciecza.

Silesia Lubomia - Górnik Zabrze 1:8 (0:1, 0:3, 1:4)

0:1 - Kantor 4'

0:2 - Sikorski 38'

0:3 - Bębenek 53'

0:4 - Sikorski (k.) 55'

0:5 - Wodecki 64'

1:5 - Szałkowski 67'

1:6 - Świątek 68'