Barca wysoko wygrywa w Korei, Messi uszczęśliwił kibiców

Lionel Messi powrócił do gry! W towarzyskim spotkaniu FC Barcelony z gwiazdami koreańskiej K-League zagrał ledwie kwadrans, ale zdołał zdobyć aż dwa gole. "Blaugrana" stworzyła w Seulu świetne widowisko i bez większych trudności zwyciężyła 5:2.

Konrad Kostorz

Spotkanie rozegrane na Sangam Stadium podczas azjatyckiego tournee Barcy budziło duże emocje ze względu na występ w nim Lionela Messiego. Szkoleniowiec Katalończyków Pep Guardiola nie chciał desygnować do gry swojego asa, argumentując, że ma on za sobą niewiele treningów i nie jest gotowy do rywalizacji. Z kolei władze koreańskiej federacji naciskały, by Argentyńczyk rozegrał chociaż 30 minut, tak jak stanowiła umowa między obiema stronami. Najlepszy piłkarz świata w 2009 roku ostatecznie pojawił się na murawie w ostatnim kwadransie pierwszej połowy i zaprezentował wspaniałą dyspozycję.

Oprócz Messiego na boisko po MŚ powrócili Dani Alves i Eric Abidal. W 6. minucie doskonale zachował się Zlatan Ibrahimović, wyrównując stan spotkania. Koreańczycy nie zamierzali tanio sprzedawać skóry i dwukrotnie pokonali Jose Pinto. W 42. minucie świetne podanie Edu Oriola wykorzystał Messi, wygrywając pojedynek jeden na jeden z koreańskim golkiperem. Tuż przed przerwą 23-latek przeprowadził genialną akcję i uderzeniem w górny róg wyprowadził "Blaugranę" na prowadzenie, by po zmianie stron nie pojawić się już na placu gry.

Po przerwie tempo gry wyraźnie spadło, a mistrzowie Hiszpanie spuścili z tonu. Ambitni Koreańczycy dążyli do wyrównania, ale świetnie między słupkami spisywał się młody Ruben Mino. 10 minut przed końcem piłkarzy K-League skarcił jednak Victor Sanchez po zespołowej akcji Barcy, a chwilę później dośrodkowanie Tello na gola zamienił Jonathan Soriano.

Gwiazdy K-League - FC Barcelona 2:5 (2:3)