Wygrana Realu w obecności 90 tysięcy widzów, galaktyczna połowa "Królewskich"! (video)

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Dwa gole puszczone w pierwszej połowie przez Jerzego Dudka, choć nieobciążające jego konta, sprawiały, że LA Galaxy byli bliscy pokonania Realu Madryt. Jednak po zmianie stron "Królewscy" zagrali genialnie, zdominowali gospodarzy i zwyciężyli 3:2.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsze 45 minut potyczki na Stadionie Rose Bowl, gdzie w 1994 roku Brazylia pokonała Włochy w finale mundialu, było bezbarwne, a wyjściowa "jedenastka" desygnowana przez Jose Mourinho zupełnie rozczarowała. Przy straconych bramkach niewiele do powiedzenia miał Jerzy Dudek. W pierwszej sytuacji, jak się wydaje, 37-letni bramkarz był faulowany i gol nie powinien zostać uznany, w drugiej nawet gdyby rzucił się we właściwy róg, i tak nie obroniłby precyzyjnego uderzenia Landona Donovana.

Druga połowa w wykonaniu "Królewskich" zachwycić musiała każdego kibica! Wicemistrzowie Hiszpanii na bramkę gospodarzy nacierali z pasją w niezwykle szybkim tempie. Najbardziej widoczny był Cristiano Ronaldo, którego wspaniałe podanie do Gonzalo Higuaina zapewniło Realowi kontaktowego gola. Niedugo później w roli głównej wystąpił Argentyńczyk, który popisał się świetnym zwodem i jeszcze lepszym uderzeniem. W 70. minucie cudownie piętą piłkę do Higuaina podał Sergio Canales, nowo kreowany następca Kaki w Madrycie, a akcję znakomitym i precyzyjnym uderzeniem zakończył nowy nabytek Realu, Pedro Leon.

Pojedynek, który na trybunach obiektu położonego pod Los Angeles obserwowało 90 tysięcy kibiców, był wspaniałym widowiskiem i doskonałą promocją futbolu w Ameryce. Zawodnicy Bruce'a Areny, wśród których zabrakło kontuzjowanego Davida Beckhama, nie zawiedli fanów, lecz gdy madrytczycy przyśpieszyli, okazali być się zupełnie bezradni. W piątek 13. sierpnia Real czeka prestiżowa potyczka kontrolna z Bayernem w Monachium. Na Allianz Arena z pewnością nie zabraknie kompletu widzów i Jerzego Dudka, który w okresie przygotowawczym może liczyć na regularne występy i przychylność trenera Mourinho.

Los Angeles Galaxy - Real Madryt 2:3 (2:0)

1:0 - Dunivant 40'

2:0 - Donovan 45' (k.)

2:1 - Higuain 52'

2:2 - Higuain 62'

2:3 - Pedro Leon 71'

Galaxy: Ricketts - Berhalter, Franklin, Gonzalez (76'Jordan), Dunivant (70' Lewis) - Juninho, Stephens (70' Cazumba), Birchall (45' Magee), Donovan - Mathis (25' Bowen), Buddle.

Real: Dudek (46' Casillas) - Ramos (46' Arbeloa), Albiol (46' Pepe), Garay, Drenthe (46' Marcelo) - L.Diarra (46' Xabi Alonso), M.Diarra (46' Gago), Di Maria (46' Ronaldo), Granero (46' Pedro Leon) - Van der Vaart (46' Canales), Benzema (46' Higuain).

Zobacz bramki puszczone przez Jerzego Dudka oraz wspaniałe gole Realu w drugiej połowie: