Olimpia i Zagłębie na szczycie, dramatycznie w Chojnicach - wyniki sobotnich spotkań 3. kolejki gr. zachodniej II ligi

W meczu na szczycie grupy zachodniej II ligi Olimpia Grudziądz pokonała Bałtyk Gdynia 2:0. Bramki dla biało-zielonych strzelali Rogóż i Domżalski. Najwięcej goli padło jednak podczas spotkania w Turku.

Adrian Dudkiewicz

Mecz w Grudziądzu miał dać odpowiedź na to, która z drużyn na dłużej zadomowi się w czołówce gr. zachodniej II ligi. Teraz już wiemy, że będzie to Olimpia. Podopieczni Marcina Kaczmarka od początku ruszyli na bramkę Matysiaka. Co prawda w 17. minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Sulej, ale trzy minuty później swojego kolegę wyręczył Tomasz Rogóż.

Jeszcze przed przerwą dwukrotnie strzałami z rzutów wolnych Zarzyckiego próbował zaskoczyć najbardziej doświadczony w ekipie gości Łukasz Kowalski. Odkryta defensywa przyjezdnych zemściła się na nich w 60. minucie. Wówczas o losach pojedynku przesądził Domżalski. Pomocnik Olimpii pewnie wygrał bezpośredni pojedynek z golkiperem Bałtyku.

Najwięcej bramek padło jednak na boisku w Turku. Obie drużyny zaprezentowały bardzo ofensywny futbol, Jeszcze po trafieniu Zachary przyjezdni mogli przez chwilę myśleć o korzystnych rezultacie, ale później dwie bramki Kmiecika oraz gole Ailtona i Bednarcyka przesądziły sprawę. Głośne aspiracje do awansu zgłasza Zagłębie. Sosnowiczanie skromnie, ale zasłużenie pokonali na wyjeździe niewygodny Ruch i razem z Olimpią przewodzą stawce II-ligowców.

Natomiast w Chojnicach miejscowa Chojniczanka wzmocniona Sławomirem Pachem po dramatycznym spotkaniu pokonała Jarotę 3:2. Do przerwy po dwóch golach Bartoszaka prowadzili podopieczni Czesława Owczarka. Jednak druga połowa to dominacja miejscowych, a prawdziwym mężem opatrznościowym beniaminka okazał się...rezerwowy Kwietniewski.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 3. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Olimpia Grudziądz - Bałtyk Gdynia 2:0 (1:0)

6:2 - Bednarczyk 79'

Ruch Zdzieszowice - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:1)
0:1 - Bednar 18'

Elana Toruń - Nielba Wągrowiec 2:2 (2:1)
0:1 - Błażejewski 13'
1:1 - Onyekachi 31'
2:1 - Więckowski 45'
2:2 - Bartkowiak 70'

Chojniczanka Chojnice - Jarota Jarocin 3:2 (0:2)

Lechia Zielona Góra - Polonia Słubice 1:2

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!