LE: Aris pokonał Austrię, popis Quaresmy w Stambule

We wtorek rozegrano dwa spotkania fazy play-off eliminacji Ligi Europejskiej. Pojedynek pogromców Arisu Saloniki i Austrii Wiedeń, czyli Jagiellonii Białystok i Ruchu Chorzów zakończył się skromnym zwycięstwem Greków, którzy decydującą bramkę zdobyli w jednej z ostatnich akcji meczu. W Stambule natomiast miejscowy Besiktas bez problemu pokonał 2:0 HJK Helsinki.

Maciej Kmita

Pierwsza połowa meczu w Salonikach rozczarowała. Sytuacji bramkowych było, jak na lekarstwo, a najlepsza szansa dla Austrii była wynikiem indywidualnego zrywu Floriana Kleina, który z ostrego kąta nie trafił jednak w światło bramki gospodarzy. Po przerwie przewagę osiągnęli Grecy. Dobrą okazję po slalomie między rywalami zmarnował Koke. Kiedy wydawało się, że Austriacy wywiozą ze stadionu Kleanthisa Vikelidisa cenny remis, w ich polu karnym Koke wygrał pojedynek główkowy z Aleksandarem Dragoviciem, zgrał piłkę do Ruiza, który strzałem w krótki róg pokonał Heinza Lindnera. Chwilę później sędzia Maksim Lajuszkin odgwizdał koniec meczu.

Z kolei na Besiktas Inonu w Stambule podopieczni Berndta Schustera z łatwością pokonali HJK Helsinki, a w głównej roli wystąpił pozyskany przed sezonem z Interu Mediolan Ricardo Quaresma. Portugalski skrzydłowy najpierw w pierwszej połowie posłał w pole karne gości dośrodkowanie, po którym Robert Hilbert otworzył wynik spotkania. W 66. minucie natomiast wychowanek Sportingu Lizbona stojąc 25 metrów od bramki HJK przyjął piłkę, zaczął żonglerkę i nie zważając na atakującego do obrońcę huknął w długi róg bramki Ville Wallena.