Beniaminek upokorzył Zagłębie - wyniki spotkań 4. kolejki gr. zachodniej II ligi

Wygrana Chojniczanki Chojnice w Sosnowcu to największa niespodzianka 4. kolejki grupy zachodniej II ligi. Po porażce w Grudziądzu w lepszych nastrojach są także piłkarze Bałtyku Gdynia, którzy pokonali na własnym boisku Lechię Zielona Góra 3:0.

Adrian Dudkiewicz

Po słabym starcie w rozgrywkach piłkarzom beniaminka w Sosnowcu nikt nie dawał najmniejszych szans. Jednak Chojniczanka umiejętnie rozpracowała grę gospodarzy i w drugiej połowie skutecznie ich skontrowała. Najpierw w 59. minucie Mikołajczak wykorzystał błąd Bensza i skierował piłkę do siatki Zagłębia. Podopieczni Marka Chojnackiego musieli się odkryć, a to znakomicie wykorzystali przyjezdni. Po podaniu Ziemaka Gibczyński znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i podwyższył prowadzenie gości.

Ostre strzelanie urządziła sobie Nielba Wągrowiec oraz Bałtyk Gdynia. Dla obu drużyn to bardzo ważne trzy punkty, bowiem pozwoliły im na zachowanie kontaktu z czołówką tabeli. Kolejną bramkę dla biało-niebieskich strzelił były obrońca Arki, Łukasz Kowalski. Natomiast bezbramkowe remisy zanotowaliśmy w Bydgoszczy i Tychach.

WYNIKI SPOTKAŃ 4. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

GKS Tychy - Górnik Wałbrzych 0:0

Polonia Nowy Tomyśl - Ruch Zdzieszowice 0:1 (0:1)
0:1 - Kasprzyk 42'

Bałtyk Gdynia - Lechia Zielona Góra 3:0 (1:0)

4:1 - Pietrowski 78'

Raków Częstochowa - Czarni Żagań 3:1 (2:0)
1:0 - Kowalczyk 26'
2:0 - Gajos 33'
3:0 - Zachara 61'
3:1 - Kaczmarek 90'

Zawisza Bydgoszcz - Miedź Legnica 0:0

Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 0:2 (0:0)
0:1 - Mikołajczak 59'
0:2 - Gibczyński 83'

Polonia Słubice - Elana Toruń 0:1 (0:0)
0:1 - Młodzieniak 70'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!