Przełamanie Stalówki, Znicz zremisował w Elblągu - wyniki sobotnich spotkań 6. kolejki II ligi gr. wschodniej

Cztery na sześć sobotnich meczów grupy wschodniej II ligi zakończyły się remisami. Bramek nie zobaczyli fani w Elblągu i Rzeszowie. Powodów do zadowolenia nie mają również kibice Motoru Lublin, który przegrał kolejne spotkanie w tym roku.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Jednym z ciekawszych meczów tej serii zmagań było starcie Olimpii Elbląg ze Zniczem Pruszków. Przed sezonem oba zespoły na papierze wyglądały bardzo dobrze. Olimpia może spisywała się nieco poniżej oczekiwań, ale znajduje się w ścisłej ligowej czołówce. Znicz był współliderem tabeli. W sobotę swój dorobek powiększył tylko o jedno oczko remisując wyjazdową potyczkę z Olimpią.

W coraz gorszych nastrojach są kibice Resovii. Rzeszowianie co prawda są na 2. miejscu w tabeli, ale nie prezentują zbyt ciekawego futbolu. W sobotę zremisowali u siebie z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Wynik ten należy uznać za stratę punktów, bo Ruch w tym sezonie to jedna ze słabszych drużyn.

Podziałem punktów zakończył się także mecz innej rzeszowskiej drużyny. Stal zremisowała na wyjeździe z OKS 1945 Olsztyn 1:1. Remisem zakończyło się także starcie beniaminków w Sokółce. Punkt dla gospodarzy w 90. minucie uratował Mateusz Butkiewicz.

Rozstrzygnięcie zapadło jedynie w dwóch meczach. Stal Stalowa Wola wygrała 3:0 z Jeziorakiem Iława. Zwycięstwo Stalówki cieszy kibiców z Podkarpacia podwójnie. Dla Stali są to pierwsze punkty w tym sezonie, w dodatku styl gry piłkarzy z Miasta Rowerów pozostawiał bardzo wiele do życzenia, ale tak pewne zwycięstwo robi wrażenie. Dwie bramki w tym meczu zdobył Daniel Radawiec.

Nieudaną inaugurację na domowym stadionie zanotował Motor Lublin. Lublinianie przegrali z Pelikanem Łowicz 0:1. Mecz toczony był w trudnych warunkach. Rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem. Organizatorzy mieli problem z przygotowaniem murawy, gdyż na chwilę przed startem spotkania nad Lublinem rozpętała się ulewa. Ostatecznie tak poprawiono linie, że wydawało się, iż na boisku są… cztery pola karne. Jedyna bramka meczu padła w 70. minucie. Gola zdobył Krzysztof Brodecki. Stoper Ptaków wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i zdobył swojego trzeciego gola w tym sezonie, a cały zespół ma koncie... cztery trafienia.

Wyniki sobotnich meczów 6. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Olimpia Elbląg - Znicz Pruszków 0:0

Resovia - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:0

OKS 1945 Olsztyn - Stal Rzeszów 1:1 (1:1)

0:1 - Prokić 20'
1:1 - Filipek 24'

Stal Stalowa Wola - Jeziorak Iława 3:0 (3:0)
1:0 - Radawiec 7'
2:0 - Wieprzęć 27'
3:0 - Radawiec 43'

Motor Lublin - Pelikan Łowicz 0:1 (0:0)
0:1 - Brodecki 70'

Sokół Sokółka - Puszcza Niepołomice 2:2 (1:0)
1:0 - Gołębiewski 31'
1:1 - Jarosz 58'
1:2 - Świątek 79'
2:2 - Butkiewicz 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!