Polacy w 15. kolejce Alpha Ethniki

W Grecji w sobotę i niedzielę odbyły się mecze 15. kolejki miejscowej ekstraklasy (Alpha Ethniki). W ostatni dzień weekendu doszło do "polskiego" pojedynku. Panathinaikos podjął u siebie Apollon Kalamarias. W szeregach obu drużyn pojawili się nasi rodacy. W Skodzie Xanthi nie zadebiutował jeszcze Rafał Grzelak. Przeniósł się on do Alpha Ethniki z Boavisty Porto. Jak twierdzą greckie media podpisał on z nowym klubem czteroletni kontrakt.

Wojciech Święch

Maciej Bykowski (PAE Véroia) - zespół polskiego napastnika zmierzył się przed własną publicznością z Levadiakosem. Nasz rodak pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy i zagrał cały mecz. Były zawodnik Polonii Warszawa w 22. minucie miał znakomitą okazję do zdobycia gola. Jednak po jego uderzeniu piłka minimalnie minęła cel. Beniaminek wygrał u siebie 3:1;

Arkadiusz Malarz (Panathinaikos Ateny) - Zielone Koniczynki zmierzyły się na własnym stadionie z Apollonem Kalamarias. W bramce miejscowych pojawił się Malarz. Zagrał on cały mecz. Jego klub odniósł zwycięstwo 1:0. Panathinaikos strzelił bramkę w doliczonym czasie gry. Warto wspomnieć, iż przyjezdni w 86. minucie wyprowadzili groźną kontrę. Po uderzeniu z dystansu Merkouriosa Karaliopolousa, Malarz z trudem wybił futbolówkę na rzut rożny;

Maciej Murawski (Apollon Kalamarias) - Polak wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty w wyjazdowym pojedynku z Panathinaikosem Ateny. Murawski powrócił na boisko ligowe po długiej kontuzji kolana i wyjaśnieniu kwestii spornych z trenerem. Drużyna naszego rodaka w stolicy kraju poniosła porażkę 0:1;

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - zespół polskiego obrońcy zmierzył się u siebie z Larisą. Były zawodnik GKS Katowice powrócił na boisko po kontuzji kostki. W 52. minucie nasz rodak zacentrował z prawej strony. Do piłki dopadł Giorgos Georgiadis, lecz jego uderzenie głową zostało zablokowane. PAOK wygrał 1:0;

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - klub reprezentanta Polski zagrał na wyjeździe z Iraklisem Saloniki. Nasz rodak wystąpił w całym spotkaniu. Mistrz Grecji wywalczył na boisku rywala zwycięstwo 2:1.