Stal umacnia się na fotelu lidera - wyniki sobotnich spotkań 12. kolejki II ligi gr. wschodniej

Stal Stalowa Wola umacnia się na fotelu lidera. W sobotę podopieczni Sławomira Adamusa rozprawili się z Olimpią Elbląg. Jedyną bramkę w tym meczu na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego zdobył Kamil Gęśla. Gospodarzom grało się jednak łatwiej bowiem goście z Elbląga mecz kończy w dziewiątkę. Wiele zastrzeżeń do pracy sędziego miał trener Tomasz Arteniuk.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Już dziesiąty remis w tym sezonie zanotowały Wigry Suwałki. Suwalczanie zremisowali z OKS 1945 Olsztyn 2:2. Gospodarze byli w tym meczu dwukrotnie na prowadzeniu, a goście bramkę na wagę remisu zdobyli w doliczonym czasie gry.

Zwyciężyć od czterech meczów nie potrafią zawodnicy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczni Przemysława Cecherza tym razem zremisowali na wyjeździe z Resovią. Rzeszowianie na prowadzenie wyszyli już na początku spotkania. Gola zdobył najskuteczniejszy gracz rzeszowian w zeszłym sezonie, Sebastian Hajduk. W bieżących rozgrywkach jest to jednak dopiero pierwsze trafienie tego piłkarza. Nowodworzanom udało się wyrównać dziesięć minut przed końcem za sprawą Michała Strzałkowskiego.

Ósmej porażki doznał Motor Lublin. Lublinianie tym razem zostali rozbici przed własną publicznością przez Okocimskiego KS Brzesko. Bezbramkowymi remisami zakończyły się mecze beniaminków z Sokółki oraz Niepołomic. Sokół sprawił niespodziankę urywając punkty Zniczowi Pruszków, a Puszcza zremisowała z zawsze groźną Stalą Rzeszów.

Z dołka powoli wygrzebują się piłkarze Ruchu Wysokie Mazowieckie. Do niedawna jedna ze słabszych drużyn ligi odniosła teraz drugie zwycięstwo z rzędu. Piłkarze Ruchu rozbili na wyjeździe Start Otwock aż 4:1, choć do 52. minuty przegrywali.

Wyniki sobotnich spotkań 12. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Wigry Suwałki - OKS 1945 Olsztyn 2:2 (1:1)
1:0 - Radzio 34'
1:1 - Baranowski 48'
2:1 - Danilczyk 55'
2:2 - Miłkowski 90'

Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)
1:0 - Gęśla 80'

Resovia - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (1:0)
1:0 - Hajduk 3'
1:1 - Strzałkowski 80'

Motor Lublin - Okocimski KS Brzesko 0:3 (0:1)
0:1 - Czerwiński 13'
0:2 - Czerwiński 55'
0:3 - Pisarik 90'

Sokół Sokółka - Znicz Pruszków 0:0

Puszcza Niepołomice - Stal Rzeszów 0:0

Start Otwock - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:4 (1:0)
1:0 - Mihałewskyj 9'
1:1 - Kołłątaj 52'
1:2 - Jegliński 57'
1:3 - Kołodziejczyk 78'
1:4 - Trzaskalski 86'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!