Milan lepszy od Chievo

W meczu inaugurującym zmagania w ramach 5. kolejki włoskiej Serie A AC Milan pokonał Chievo Verona. O sukcesie Rossonerich zadecydowała dobra postawa Pato, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

W tym artykule dowiesz się o:

Gospodarze od początku grali mądrze, dzięki czemu do przerwy prowadzili różnicą dwóch bramek. Wynik spotkania już w 18. Minucie otworzył Pato, a po dwóch kwadransach Brazylijczyk podwyższył na 2:0. Gialloblu mieli swoje szanse, ale brakowało im szczęścia i w efekcie w tej odsłonie nie udało im się zdobyć żadnej bramki.

Po zmianie stron Chievo, które do tej pory było niepokonane na wyjeździe starało się za wszelką cenę zdobyć kontaktowego gola i ta sztuka udała się miejscowym w 70 minucie. Wówczas strzelał Simone Pellissier, a ostatecznie tor lotu piłki zmienił Zlatan Ibrahimović i to Szwed pokonał własnego bramkarza. W 81. Ibra mógł się zrehabilitować, ale na wysokości zadania stanął Sorrentino. Już w doliczonym czasie gry wynik starcia na 3:1 ustalił Robinho.

Rossoneri z czternastoma punktami na koncie są liderem, a Chievo ma dziesięć oczek i jest piąte.

AC Milan - Chievo Verona 3:1 (2:0)

1:0 - Pato 18'

2:0 - Pato 30'

2:1 - Ibrahimović (sam.) 70'

3:1 - Robinho 90+3'

Milan: Abbiati - Zambrotta, Nesta, Thiago Silva (61' Bonera), Antonini - Gattuso, Pirlo, Seedorf (78' Boateng) - Ronaldinho - Pato (69' Robinho), Ibrahimovic.

Chievo: Sorrentino - Frey, Andreolli, Cesar, Mantovani - Bentivoglio (46' Fernandes), Rigoni, Constant - Bogliacino (80' Moscardelli) - Pellissier, Granoche (46' Thereau).

Żółte kartki: Gattuso (Milan) oraz Granoche, Bentivoglio, Constant (Chievo).