Lider ucieka - wyniki sobotnich spotkań 13. kolejki II ligi gr. zachodniej

Olimpia Grudziądz po minimalnym zwycięstwem w Żaganiu ma już trzy punkty przewagi nad resztą stawki. Ostre strzelanie zafundowali swoim kibicom piłkarze Tych, którzy pokonali Nowy Tomyśl 8:0.

Sebastian Nowak

Piłkarze z Grudziądza nie zwalniają tempa. W sobotę wywieźli z Żagania trzy punkty, po bramce Tomasza Rogóża zdobytej w ostatniej minucie pierwszej połowy. Walka obu zespołów, niekoniecznie przepisowa, nie zakończyła się jednak wraz z ostatnim gwizdkiem arbitra. Po faulu na piłkarzu z Grudziądza w polu bramkowym gości, na boisku doszło do przepychanek. Jak informuje "Gazeta Pomorska", piłkarze lidera tabeli II ligi uciekli po meczu do szatni, a zawodnicy Czarnych zaczęli kopać w ich drzwi. Kierownik Olimpii próbował wezwać policję, bo w pobliżu nie było ochroniarzy, którzy mogliby ostudzić zapały piłkarzy.

To zwycięstwo sprawiło, że grupa pościgowa traci do lidera już trzy "oczka". Punkty stracił bowiem Bałtyk Gdynia, który przegrał w Słubicach z Polonią 1:2. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 68. minucie, a po chwili strzelili drugą bramkę. Gdynianie zdołali zdobyć kontaktowego gola w 87. minucie, ale punktów Polonii już nie urwali.

Najwyższe zwycięstwo w tym sezonie w II lidze w grupie zachodniej odnieśli piłkarze GKS-u Tychy. Śląski zespół ograł Polonię Nowy Tomyśl aż 8:0! Hat-trick, strzelając wszystkie bramki w kwadransie gry, zaliczył Krzysztof Zaremba.

Na drugie miejsce w tabeli wysforowali się piłkarze Miedzi Wprawdzie kibice w Legnicy w spotkaniu z Ruchem Zdzieszowice w pierwszej połowie nie zobaczyli bramek, ale gospodarze po przerwie szybko wyszli na prowadzenie. Wynik otworzył w 50. minucie Marcin Garuch, a kwadrans później na 2:0 ustalił go były pomocnik Legii Warszawa, Tomasz Jarzębowski.

Sobotnie wyniki XIII rundy II ligi gr. zachodniej

Elana Toruń - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)

1:0 Mania 90'

Polonia Słubice - Bałtyk Gdynia 2:1 (0:0)
1:0 Posmyk 68'
2:0 Marciniak 72'
2:1 Szostek 87'

Miedź Legnica - Ruch Zdzieszowice 2:0 (0:0)
1:0 Garuch 50'
2:0 Jarzębowski 65'

Czarni Żagań - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:1)
0:1 Rogóż 45'

Nielba Wągrowiec - Jarota Jarocin 0:0

Górnik Wałbrzych - Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:0)
1:0 Morawski 5'
1:1 Ziemak 75'

GKS Tychy - Polonia Nowy Tomyśl 8:0 (4:0)
8:0 Maksymow 83' (s)

Tur Turek - Lechia Zielona Góra 3:1 (2:1)
0:1 Kojder 7'
1:1 Jamaica 14'
2:1 Bednarczyk 45'
3:1 Aílton 51'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!