Zagłębie znów zawodzi, zwycięstwa czołówki - wyniki sobotnich spotkań 14. kolejki gr. zachodniej II ligi

Porażka Zagłębia Sosnowiec na własnym boisku z Nielbą Wągrowiec to największa niespodzianka XIV serii spotkań w grupie zachodniej II ligi. Swoje spotkania wygrywały zespoły z czołówki.

Adrian Dudkiewicz

Bramki w Sosnowcu padały na przełomie pierwszej i drugiej części. Tuż przed przerwą błąd w środku pola gospodarzy wykorzystał Mateusz Witomski, który idealnie odegrał piłkę do supersnajpera Rafała Leśniewskiego. - Nie jest przyjemnością dostać bramkę do szatni i zaraz potem drugą na początek drugiej połowy, po tym jak mówimy w szatni, że będziemy chcieli za wszelką cenę jak najszybciej wyrównać i potem iść za ciosem i odwrócić losy spotkania. Tu my dostaliśmy drugi cios i mieliśmy o wiele trudniejsze zadanie. Nic nie chciało wpaść i skończyło się jak się skończyło, bez punktów, bez bramki i trzeba myśleć już o następnym spotkaniu - podsumował grę gospodarzy trener Leszek Ojrzyński.

Swoje spotkania wygrywały zespoły z czołówki - Elana, Zawisza i Olimpia. Punkty w Chojnicach stracił dotychczasowy wicelider z Legnicy. Miedź straciła na Pomorzu aż trzy bramki. Dwie bramki strzelił Sławomir Ziemiak, który najpierw pewnie wykorzystał jedenastkę, a po przerwie otrzymał idealne podanie od Atanackovica. - Wynik jest satysfakcjonujący, bo już dawno u siebie nie wygraliśmy. Nasi kibice długo czekali na takie spotkanie. Ostatnio za dużo bramek traciliśmy w końcowych fragmentach, choć Miedź i my nie jesteśmy przypadkowym zespołem - podkreślił szkoleniowiec gospodarzy Grzegorz Kapica.

Bramek nie oglądaliśmy w derbach południa, gdzie Ruch Zdzieszowice tylko zremisował z GKS Tychy. - To, co działo się na boisku odzwierciedla wynik. Ten remis jest dla cenny, choć liczyłem na szczęśliwą końcówkę - potwierdził opiekun gości Adam Nocoń. Po słabym początku sezonu budzi się Lechia Zielona Góra. W sobotę w derbach województwa lubuskiego piłkarze z grodu Bachusa pokonali Czarnych Żagań 2:1.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 14. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Chojniczanka Chojnice - Miedź Legnica 3:0 (1:0)
1:0 - Ziemak (k.) 23'
2:0 - Ziemak 53'
3:0 - Pestka 90'

Olimpia Grudziądz - Górnik Wałbrzych 3:0 (1:0)
1:0 - Sulej 32'
2:0 - Rogóż 60'
3:0 - Kryszak 87'

Polonia Nowy Tomyśl - Raków Częstochowa 0:2 (0:1)
0:1 - Witczyk 24'
0:2 - Gajos 78'

Lechia Zielona Góra - Czarni Żagań 2:1 (0:0)
1:0 - Duchnowski (k.) 58'
2:0 - Duchnowski 61'
2:1 - Dorobek 90'

Zawisza Bydgoszcz - Bałtyk Gdynia 2:1 (2:1)

2:0 - Onyekachi 88'

Zagłębie Sosnowiec - Nielba Wągrowiec 0:2 (0:1)
0:1 - Leśniewski 45'
0:2 - Marek (sam.) 46'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!