Arkadiusz Głowacki wznowił treningi

Polski obrońca Trabzonsporu, Arkadiusz Głowacki wznowił treningi. 31-letni reprezentant Polski tym razem rekonwalescencję zakończył zgodnie z planem i bardzo możliwe, że wystąpi już w niedzielnym spotkaniu 13. kolejki tureckiej Super Lig z Eskisehirsporem.

Maciej Kmita

"Głowa" zakończył rehabilitację po kontuzji łydki, której doznał 1 listopada w meczu z Konyasporem. To był pierwszy występ Polaka po 9-tygodniowej przerwie spowodowanej urazem kolana. Wówczas przymusowa pauza wychowanka "13" Poznań trwa trzykrotnie dłużej niż pierwotnie zakładano.

Teraz wszystko przebiegło według planu i zgodnie z przewidywaniami Głowacki jest gotowy do gry po niespełna trzech tygodniach przerwy. We wtorek wziął udział w treningu drużyny Senola Gunesa.

Podczas absencji Głowackiego Trabzonspor wygrał prestiżowe pojedynki z Galatasaray Stambuł oraz Bursasporem i chociaż nie stracił w nich bramki (oba zakończyły się zwycięstwem 2:0), to Gunes bardzo liczy na powrót Głowackiego do bloku obronnego.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.