Carling Cup: Klęska Man Utd, Kuszczak puścił 4 gole! / Czyste konto Szczęsnego

Czwarty mecz w sezonie Tomasza Kuszczaka nie był dla niego udany, ponieważ puścił aż cztery bramki w przegranym 0:4 spotkaniu z West Ham United w ramach rozgrywek Carling Cup. Czyste konto zachował z kolei Wojciech Szczęsny.

Bartosz Zimkowski

Tradycyjnie w tych rozgrywkach Sir Alex Ferguson dał szansę gry zmiennikom. Dlatego między słupkami ujrzeliśmy polskiego bramkarza. Młodzież MU wspierał Ryan Giggs, ale to były zawodnik Czerwonych Diabłów - Jonathan Spector wziął rewanż na swoich byłych kolegach. W pierwszej połowie reprezentant USA dwukrotnie pokonał Tomasza Kuszczaka. Już wtedy z 18-krotnymi mistrzami Anglii nie działo się najlepiej. Ferguson postanowił jednak zmienić Bebe, za którego desygnował do gry Federico Machedę.

Włoch nie zbawił gości i ci w ciągu dziesięciu minut stracili kolejne dwie bramki. Tym razem reprezentanta Polski pokonał Carlton Cole. Kuszczak nie ponosił winy za utratę goli, a katastrofalne błędy popełniała defensywa Man Utd. Młoty wygrały 4:0. Dla Polaka był to czwarty mecz w sezonie, a w poprzednich puścił w sumie dwie bramki.

Czyste konto zachował za to Wojciech Szczęsny, na którego między słupkami Arsenalu Londyn postawił Arsene Wenger. Francuz wystawił silną "jedenastkę" przeciwko Wigan Athletic i nie dał szans The Latics. Arsenal wygrał 2:0 i nie dał rozwinąć skrzydeł gościom. Szczęsny nie miał zbyt wielu okazji do pokazania swoich umiejętności.