Zwycięstwo SC Braga w Pucharze Ligi

Rywal poznańskiego Lecha w 1/16 finału Ligi Europejskiej, SC Braga po dwutygodniowej przerwie wrócił na boisko. W rozegranym późnym wieczorem w poniedziałek spotkaniu 1. kolejki fazy grupowej Pucharu Ligi Portugalskiej pokonał przed własną publicznością Vitorię Guimaraes 3:1.

Mecz dobrze rozpoczął się dla gości. W 4. minucie Marcelo Toscano na raty pokonał Artura Moraesa. W 21. minucie strzelec pierwszej bramki sprokurował rzut karny dla Sportingu, który na wyrównującego gola zamienił Alan. Jeszcze przed przerwą prowadzenie ekipie Domingosa Pacienci dał Lima.

W 80. minucie nad nerwami nie zapanowali gracze Vitorii. Sędzia Duarte Gomes pokazał czerwone kartki Jorge Ribeiro i Freire, a grających w "9" gości w ostatniej minucie gry dobił Meyong.

Dzięki zwycięstwu Arsenalitas zasiedli na fotelu grupy C Taca da Liga. W sobotę czeka ich natomiast prestiżowy pojedynek ligowy ze Sportingiem Lizbona.