Süper Lig: Remis w polskim meczu, 90 minut Głowackiego i Żewłakowa, Brożkowie na trybunach

W "polskim" meczu 18. kolejki tureckiej Süper Lig Trabzonspor zremisował 1:1 z Ankaragücü. Pełne 90 minut na Huseyin Avni Aker rozegrali Arkadiusz Głowacki i Michał Żewłakow.

Maciej Kmita

Od początku meczu Trabzonspor posiadał miażdżącą przewagę, którą udokumentował w 19. minucie. Po podaniu Ibrahima Yattary z prawej strony piłka przeszyła pole karne gości, na wysokości dalszego słupka doskoczył do niej Jaja i umieścił ją w pustej bramce. Gospodarze najbliżej podwyższenia prowadzenia byli w 35. minucie, kiedy najpierw po kapitalnym podaniu od Jajy i strzale głową Umuta Buluta, Bora Körk z największym trudem sparował piłkę poza światło bramki. W pierwszej połowie zepchnięci do defensywy goście ze stolicy praktycznie nie zagrozili Trabzonsporowi.

Tuż po przerwie bordowo-niebiescy powinni prowadzić wyżej, ale dwie znakomite okazje zmarnował Umut. Najpierw stojąc kilka metrów od bramki rywali uderzył niecelnie głową, a następnie po prostopadłym podaniu od Jajy, kiedy wyprzedził Żewłakowa i minął Körka, nie trafił do pustej bramki. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i po godzinie gry wprowadzony na boisko w drugiej połowie Stanislav Sestak wywalczył piłkę w polu karnym Trabzonsporu, dograł ją do niepilnowanego Drago Gabricia, a wypożyczony z Trabzonsporu do Ankaragucu Chorwat głową wpakował ją do bramki gospodarzy.

W 82. minucie gry "Głowa" został ukarany żółtą kartką. Paweł i Piotr Brożkowie zgodnie z zapowiedziami trenera Şenola Güneşa nie znaleźli się jeszcze w kadrze meczowej Trabzonsporu. Strata punktów nie spowoduje, że drużyna Polaków spadnie ze szczytu Super Lig. Drugi w tabeli Bursaspor przed 18. kolejką tracił bowiem do ekipy lidera 5 "oczek".