Gol Saganowskiegow w Pucharze Grecji

W czwartek odbył się mecz rewanżowy w ramach ćwierćfinału Pucharu Grecji (Kypello Elladas), w którym Diagoras Rodos podjął PAE Atromitos Ateny. W pierwszym spotkaniu tych drużyn zwycięstwo odnieśli stołeczni piłkarze w stosunku 2:0.

Wojciech Święch

W szeregach gospodarzy w linii ataku od pierwszej do ostatniej minuty pojedynku wystąpił Bartosz Tarachulski. Natomiast w wyjściowym składzie przyjezdnych pojawiło się dwóch Polaków - obrońca Marcin Baszczyński oraz napastnik Marek Saganowski.

Ostatni z nich był aktywny od samego początku meczu. W 6. minucie były zawodnik warszawskiej Legii znalazł się w dogodnej sytuacji, ale po jego uderzeniu głową piłka wyszła na aut. Niedługo potem nasz rodak ładnie przymierzył, ale golkiper Diagorasu, Charalambos Tabasis nie dał się zaskoczyć. Saganowskiemu udało się wpisać na listę strzelców w 33. minucie. Wówczas z rzutu rożnego dośrodkował Ioannis Karalis, a Polak głową skierował futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron był on już mniej widoczny. W 65. minucie na murawie Saganowskiego zastąpił Thanasis Karagounis. W barwach Atromitosu cały mecz rozegrał natomiast Baszczyński. Ateński zespół awansował do kolejnej rundy Pucharu Grecji.

Diagoras Rodos - Atromitos Ateny 0:1 (0:1)
0:1 - Saganowski 33'

Pierwszy mecz: 0:2.