Ligue 1: Bez niespodzianki na Stade Gerland

Piłkarzy Olympique Lyon we wtorek czeka ważny pojedynek z Realem Madryt, dlatego w piątkowym starciu z AS Nancy trener Claude Puel nie desygnował do gry wszystkich kluczowych graczy. Mimo to Les Gones wywalczyli cenne trzy punkty.

Piotr Robaczyński

Gospodarze od początku spotkania uzyskali przewagę i choć nie zepchnęli rywala całkowicie do defensywy, znacznie częściej przeprowadzali groźne ofensywne akcje. Po kilku nieudanych próbach pokonania bramkarza Nancy piłkarze Les Gones zdołali objąć prowadzenie w 37. minucie. Yoann Gourcuff otrzymał podanie od Jeremy'ego Toulalana i mocno uderzył z powietrza, nie dając szans golkiperowi.

Idealną okazję do wyrównania goście zmarnowali tuż przed przerwą. Remy Vercoutre faulował w polu karnym Youssoufa Hadjiego. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, ale uderzył fatalnie, właściwie podając piłkę prosto w ręce bramkarza. W drugiej połowie zawodnicy OL nadal dłużej utrzymywali się przy piłce, tymczasem Nancy właściwie nie miało dogodnych okazji do strzelenia gola.

Wynik na 2:0 podwyższył rezerwowy Jeremy Pied, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska i głową posłał piłkę do siatki. W końcówce gospodarze dobili bezradnego rywala, Damien Gregorini jeszcze dwukrotnie skapitulował. Najpierw świetną indywidualną akcję przeprowadził Jimmy Briand, a precyzyjnym strzałem wykończył ją Miralem Pjanic. W 89. minucie natomiast Briand popisał się pięknym uderzeniem z przewrotki, ustalając rezultat na 4:0.

Olympique Lyon zanotował trzeci mecz z rzędu bez porażki i obecnie traci do lidera - Lille OSC 4 punkty. Drużyna Ludovica Obraniaka w niedzielę zmierzy się z Montpellier.

Olympique Lyon - AS Nancy 4:0 (1:0)
1:0 - Gourcuff 37'
2:0 - Pied 76'
3:0 - Pjanic 86'
4:0 - Briand 89'

Olympique Lyon: Vercoutre - Cris, Reveillere, Cissokho, Lovren, Källström, Toulalan, Gourcuff (77' Pjanic), Delgado (58' Bastos), Briand, Gomis (65' Pied).

AS Nancy: Gregorini - Sami, Luiz, Loties, Berenguer, N'Guemo, Feret, Cuvillier, Hadji, Haidara, Vahirua.

Żółte kartki: Gourcuff (OL), Berenguer, N'Guemo (Nancy).

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)