Bundesliga: Koeln bezradny bez Peszki i Podolskiego, pierwsze zwycięstwo Wilków pod wodzą Magatha (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:

1:5, 1:3 i... 1:4 to ostatnie wyniki osiągnięte przez FC Koeln. W 31. kolejce 14. zespół tabeli z Matuszczykiem od 64. minuty z kretesem poległ z walczącym o utrzymanie Wolfsburgiem. W pojedynku o awans do Ligi Europejskiej w Norymberdze gole nie padły.

W tym artykule dowiesz się o:

Wilki wygrały dopiero drugi raz w ostatnich 10 potyczkach! Po raz pierwszy do tryumfu (w 5. podejściu) poprowadził ich Felix Magath. Rywalizacja mogła zacząć się jednak idealnie dla gości, bowiem w 2. minucie w poprzeczkę trafił Sebastian Freis. Po 10 minutach po asyście Diego wynik otworzył Mario Mandzukić. 24-letni Chorwat na 2:0 podwyższył po błędzie Youssefa Mohamada.

Kontaktowe trafienie Freisa (po marnej jakości interwencji Diego Benaglio) nic nie zmieniło. Po przerwie znów dominował Wolfsburg, chociaż Koziołki za sprawą Mato Jajalo i Milivoje Novakovicia też mieli swoje szanse. Bohaterem drugich 45 został rówieśnik Mandzukicia, Ashkan Dejagah, trafiając po raz 2. i 3. w sezonie. Niemiec oba gole zdobył po precyzyjnie rozegranych kontratakach.

W wyjściowej "11" Franka Schaefera zabrakło Adama Matuszczyka, którego zastąpił 19-letni Reinhold Yabo. Polak pojawił się na murawie w 64. minucie, ale niczym szczególnym się nie wyróżnił. Przy golu na 4:1 nieudanie próbował powstrzymać szarżującego Diego. Z powodu kontuzji nie wystąpił Sławomir Peszko, a kartki wykluczyły Lukasa Podolskiego.

W klasyfikacji Koeln spadł na 14. pozycję, a za tydzień podejmie w Derbach Renu walczący o mistrzostwo Bayer, co może zwiastować spore kłopoty. VfL z kolei wciąż okupują pozycję barażową z przewagą 3 "oczek" nad Gladbach i St. Pauli i o pozostanie w lidze będą musieli rywalizować do ostatniej rundy.

Na easy-credit Stadion spotkała się 6. Norymberga z 5. Mainz. Spotkanie zapowiadano jako rywalizację o awans do Ligi Europejskiej. Stroną przeważającą byli nieźli w rundzie rewanżowej podopieczni Dietera Heckinga, ale nie potrafili tego udokumentować pokonaniem Christiana Wetklo.

Najbliżej szczęścia był Mehmet Ekici, który z 22 metrów trafił w słupek. Z kolei w 67. minucie piłka w polu karnym Bruchweg-Boys trafiła w rękę Elkina Soto, ale arbiter nakazał grać dalej.

W 84. minucie Thomas Tuchel posłał w bój dżokera Andreasa Ivanschitza, a Austriak chwilę potem pomylił się o niespełna 2 metry, uderzając z rzutu wolnego. Ostatecznie po nieciekawym meczu, w którym arbiter pokazał aż 7 żółtych kartek, w tabeli zachowany został status quo. Za tydzień ekipa z Frankonii wybiera się do Dortmundu na mecz z walczącą o tytuł Borussią.

VfL Wolfsburg - FC Koeln 4:1 (2:1)

1:0 - Mandzukić 14'

2:0 - Mandzukić 39'

2:1 - Freis 40'

3:1 - Dejagah 58'

4:1 - Dejagah 88'

FC Nuernberg - FSV Mainz 0:0